Լոս Անջելեսի Փոքրիկ Հայաստան շրջանում ընտրակեղծիքների մասին լուրեր են շրջանառվում այն ժամանակ, երբ քաղաքային խորհրդի թեկնածուներ Ջոն Չոյն ու Միտչ Օ` Ֆարելը դիմում են ներկայացրել շրջանային դատախազություն` միմյանց մեղադրելով ձայներ գողանալու մեջ, գրում է  «LA Weekly»-ին: «Instagram»-ում էլ հայտնվել է լուսանկար, որտեղ  նկատելի են մեծ թվով  քվեաթերթիկներ` ինչ-որ մեկի մահճակալի վրա:
Ընտրական օրենսգիրքը պահանջում է, որ ընտրողներն անձամբ քվեարկեն, այնպես որ, այդ լուսանկարը ցույց է տալիս, որ ինչ-որ բան այնպես չէ:
Լուսանկարը «Instagram» -ում տեղադրվել է 19-ամյա Մամիկոն Սարգսյանի  ձայնագրությունից,  ով կամավոր է եղել Սեմ Կբուշյանի նախընտրական արշավում: Կբուշյանը զարմանալիորեն երրորդ տեղն է ստացել 12 թեկնածուների թվում` հիմնականում հայ ընտրողների հեռակա քվեարկության շնորհիվ:
Կբուշյանը հիմա պաշտպանում է Օ`Ֆարելին,  իսկ վերջինիս մրցակից Ջոն Չոյը պնդում է, որ Կբուշյանի թիմի ներկայացուցիչները լրացրել են տարեց հայերի քվեաթերթիկներն ու հավաքել դրանք: Չոյի արշավի պատասխանատուները հայտարարում են, որ ունեն 400 ընտրողի անուն, ովքեր ասում են, որ իրենց ձայները կեղծել են:
«LA Weekly» -ն լուսանկարն ուղարկել է Լոս Անջելեսի քաղաքային կլերկի գրասենյակ: «Եթե դրանք իսկապես քվեաթերթիկներ են, մենք չգիտենք ինչու են դրանք հայտնվել ինչ-որ մեկի մահճակալի վրա: Դա արդեն ինքնին անհանգստության տեղիք է տալիս»,-ասել է կլերկի աշխատակից Հոլի Ուոլքոթը` ավելացնելով, որ լուսանկարն ուղարկել է ոստիկանություն:

Обвинения в фальсификации выборов муссируются в лос-анджелесском районе Маленькая Армения, в то время как кандидаты в городской совет Джон Чой и Митч О`Фаррелл подали жалобу в окружную прокуратуру, обвиняя друг друга в краже голосов. Об этом пишет «LA Weekly». Последним признаком того, что действительно происходит что-то подозрительное, стала помещенная на «Instagram» фотография, на которой видно большое количество посылаемых по почте бюллетеней на чьей-то кровати.
Избирательный закон требует, чтобы избиратели лично опускали свои бюллетени, так что фотография показывает, что происходит что-то неладное. Фото было помещено на «Instagram» с учетной записи 19-летнего Мамикона Саркисяна, который был добровольцем в избирательной кампании Сэма Кбушяна на первичных выборах. Кбушян удивительным образом занял третье место среди 12 кандидатов, во многом благодаря высокой эффективности заочного голосования армянских избирателей.
Кбушян теперь поддерживает О'Фаррелла. Противник О'Фаррелла, Джон Чой, утверждает, что работники кампании Кбушяна заполнили бюллетени пожилых армянских избирателей и собрали их. Ответственные за кампанию Чоя говорят, что у них есть имена 400 избирателей, которые говорят, что их бюллетени были подделаны.
Еженедельник «LA Weekly» послал фотографию в офис городского клерка Лос-Анджелеса, чтобы там определили, изображены ли на ней бюллетени для городских выборов. Сотрудница клерка Холли Уолкотт сказала, что на фото, по всей видимости, изображены бюллетени для голосования по почте в их первоначальных конвертах, хотя она не уверена в этом на сто процентов. Другими словами, кажется, что бюллетени были собраны, прежде чем они добрались до избирателей. «Если это на самом деле бюллетени, мы не знаем, почему они лежат на чьей-то кровати. Это само по себе является причиной для беспокойства»,– сказала Уолкотт, добавив, что она отправила фотографию в полицию Лос-Анджелеса.