Մալայզիայի Կալիմանտան կղզու Ռաջանգ գետում լաստանավը բախվել է քարերին եւ շրջվել: Շուրջ հարյուր մարդ համարվում են անհետ կորած:
«Ռիա Նովոստին», վկայակոչելով տեղի լրատվամիջոցներին, հայտնում է, որ միայն 74 ուղեւորի համար նախատեսված լաստանավում հարյուրից ավելի մարդ է եղել, որոնք տեղական տոնը նշելու էին ուղեւորվում: 560-կմ-անոց գետի քարքարոտ հատվածներից մեկում նավը բախվել է քարերին եւ սուզվել: Զոհերի մասին տեղեկություն դեռ չկա, ուղեւորների մի մասն ինքնուրույն կարողացել է դուրս գալ գետից, սակայն ըստ որոշ գնահատականների, շրջված շոգենավում  կարող էին մնացած լինել մինչեւ 30 մարդ:

Паром ударился о камни и перевернулся на реке Раджанг в малайзийской части острова Калимантан. Около ста человек числятся пропавшими без вести.
По сообщениям местных СМИ, на которые ссылается РИА Новости, рассчитанный лишь на 74 пассажира паром принял на борт свыше сотни человек, направлявшихся на местный праздник. На одном из порожистых участков 560-километровой реки судно ударилось о камни и затонуло. Информации о жертвах пока нет: часть пассажиров смогла самостоятельно выбраться из реки, но, по некоторым оценкам, внутри перевернувшегося парома могли остаться до 30 человек.