Չեխական Գավիրժով քաղաքում հանցագործ է հայտնվել, որը «գազային հարձակումներ» է իրականացնում ռեստորանների այցելուների դեմ: Չարագործը հաստատության ներսում յուղաթթու է լցնում, ինչից հետո այցելուները ստիպված են փախուստի դիմել: Հանցագործի գործողություններից արդեն տուժել են երկու ռեստորաններ, հաղորդումէ Չեխական ռադիոն:
«Անհայտ անձը գալիս է ռեստորաններ եւ լցնում յուղաթթուն: Այնքան տհաճ եւ զզվելի հոտ է գալիս, որ մարդիկ լքում են տարածքը»,- ասվումէ հաղորդագրության մեջ:
Ռեստորանատերերը ստիպված են լինում մի քանի ժամ փակել հաստատությւոնները եւ օդափոխել: Տեսախցիկները արձանագրել են 30-ից 40 տարեկան տղամարդու: Ոստիկանությունը կարծում է, որ ռեստորանների դեմ հարձակումների ետեւում կանգնած են մրցակիցները:

В чешском городе Гавиржов появился преступник, который устраивает «газовые атаки» на посетителей ресторанов. Злоумышленник разливает в помещениях масляную кислоту, после чего посетители вынуждены спасаться бегством. От действий преступника пострадали уже два ресторана, передает Чешское радио.
«Неизвестный приходит в рестораны и выливает в помещении на пол масляную кислоту. Возникает настолько едкий и неприятный запах, что люди покидают заведения», - говорится в сообщении. Владельцы ресторанов вынуждены проветривать свои заведения несколько часов.
Видеокамеры, установленные перед входом в рестораны запечатлели злоумышленника, которому на вид от 30 до 40 лет. Полиция считает, что за «газовыми атаками» могут стоять владельцы конкурирующих ресторанов, расположенных неподалеку.
Как поясняет NEWSru.com, масляная (бутановая) кислота это бесцветная жидкость с крайне неприятным запахом прогорклого масла.