Վրաստան կատարած երկօրյա մասնավոր այցի երկրորդ օրը նախագահ Սերժ Սարգսյանը Բաթումիի Սուրբ Փրկիչ հայկական եկեղեցում մասնակցել է մատուցված կիրակնօրյա պատարագին, մոմ վառել, այնուհետեւ ծաղիկներ դրել եկեղեցու բակում կանգնեցված խաչքար-հուշակոթողին:
Ինչպես NEWS.am-ը տեղեկանում է նախագահի մամուլի ծառայությունից, Ս.Սարգսյանը եկեցեցու բակում շփվել է պատարագին մասնակցած Աջարիայի հայ համայնքի ներկայացուցիչների հետ:
Այցի ավարտին երկու պետությունների ղեկավարները ամփոփել են այցի արդյունքները: Միխեիլ Սաակաշվիլին գոհունակություն է հայտնել ՀՀ նախագահի հետ Բաթումիում կայացած ոչ պաշտոնական հանդիպման կապակցությամբ եւ նշել. «Մենք պայմանավորվել ենք ինտեգրել մեր տնտեսությունները, ավելի հաճախ շփվել, ավելի մեծ ջանքեր գործադրել մեր ժողովուրդների էլ ավելի մերձեցման ուղղությամբ, չնայած այդ հարաբերություններն ինքնին շատ սերտ են: Ապագայում նման հանդիպումներն ավելի ինտենսիվ բնույթ կունենան` հանուն այն ամենի, ինչ մենք անում ենք մեր ժողովուրդների համար: Մենք փոքր երկրներ ենք եւ անհրաժեշտ ենք մեկս մյուսին: Մենք կախված ենք միմյանցից եւ այդ փոխկախվածությունը պետք է ծառայեցնենք լավ գործեր կատարելուն»:
Սերժ Սարգսյանը, իր հերթին, գոհունակություն հայտնելով իր վրացի գործընկերոջ հետ ունեցած քննարկումներից, նշել է. «Մենք պետք է ավելի սերտորեն աշխատենք, շատ լրջորեն մտածենք ինտեգրացիոն գործընթացների մասին: Ես համոզված եմ, որ այս տարին մեր հարաբերությունների համար կդառնա բեկումնային, չնայած այդ հարաբերությունները միշտ էլ լավ են եղել ու հիմա էլ դրանք շատ լավ են: Բայց մենք սովոր ենք ոչ թե տեղում կանգնած չմնալ, այլ առաջ գնալ»:
Կիրակի կեսօրին ավարտվել է ՀՀ ղեկավարի երկօրյա մասնավոր այցը հարեւան Վրաստան եւ Սերժ Սարգսյանը վերադարձել է Երեւան:

The second day of his 2-day private visit to Georgia, RA President Serzh Sargsyan attended a Sunday service at the Surb Prkich (Holy Savior) Church in Batumi and laid flowers at the cross-stone in the yard.
The RA presidential press office informed NEWS.am that President Sargsyan talked to the representatives of the Armenian community that attended the service.
The Armenian and Georgian leaders summed up the visit results. President Mikhail Saakashvili expressed his satisfaction with the informal meeting with the Armenian leader in Batumi. He stated: “We have agreed to integrate our economies, hold more frequent meetings, exert more efforts to draw our peoples closer to each other, though the relations are close as it is. The meetings will be more frequent in the future, which we are doing for our peoples. Our countries are small, so we need each other. We depend on each other, as we have to make use of this interdependence for good works,” Saakashvili said.
The Armenian leader, in turn, stated: “We must cooperate more closely and think of integration. I am sure that this year will be a turning point in our relations, though these relations have always been good. We are used to progressing.”