Նախագահ Սերժ Սարգսյանին այսօր իր հավատարմագրերն է հանձնել Հայաստանի Հանրապետությունում Խորվաթիայի Հանրապետության նորանշանակ դեսպան Իվան Ստարչեւիչը (նստավայրը՝ Աթենք):
Նախագահի մամուլի գրասենյակից հայտնում են,թ ե Սարգսյանը շնորհավորել է դեսպանին նշանակման առթիվ եւ մաղթել հաջողություններ՝ մեր երկրում դիվանագիտական առաքելությունն իրականացնելու գործում: Անդրադառնալով դիվանագիտական հարաբերությունների հաստատումից հետո հայ-խորվաթական փոխգործակցության շուրջ քսանամյա պատմությանը՝ Սերժ Սարգսյանը գոհունակությամբ է արձանագրել, որ երկու երկրների միջեւ հարաբերությունները կայուն զարգացում են ապրել, եւ կա երկկողմանի շահագրգռվածություն՝ այդ հարաբերություններն ավելի ակտիվացնելու եւ բազմաբնույթ դարձնելու:
Հանդիպմանը զրուցակիցները կարեւորել են երկու բարեկամ երկրների համագործակցությունը նաեւ միջազգային կառույցների շրջանակներում:
Դեսպան Ստարչեւիչը վստահեցրել է, որ կանի ամեն հնարավորը՝ նպաստելու հայ-խորվաթական հարաբերությունների առավել ամրապնդմանն ու խորացմանը:

YEREVAN. – Croatia’s newly appointed Ambassador to Armenia, Ivan Starčević—whose diplomatic residence is in Athens—, on Tuesday presented his credentials to President Serzh Sargsyan.
The President congratulated the ambassador on his appointment and wished him success, the President’s Press Office informs. Reflecting on the Armenian-Croatian interaction, Sargsyan recorded that the relations between both countries have developed in a stable manner and there is a bilateral interest to make these relations become more diverse.
The interlocutors underscored the two countries’ cooperation within international organizations, too.
Ambassador Starčević assured that he will do his utmost to contribute to the further deepening of Armenian-Croatian relations.