Մոսկվա-Կահիրե չվերթն իրականացնող օդանավը արտակարգ վայրէջք է կատարել Ստամբուլում` անձնակազմի ղեկավարի սրտի կաթվածի պատճառով:
Ստամբուլի օդանավակայանում հարկադիր վայրէջք է կատարել Egypt Air ավիաընկերության օդանավը: Ամեն ինչ տեղի է ունեցել կապիտանի առողջական վիճակի կտրուկ վատացման պատճառով:
Օդաչուի առողջական վիճակը կտրուկ վատացել է միայն թռիչքից հետո: Բարեբախտաբար, օդանավում որպես սովորական ուղեւոր է եղել կապիտանին փոխարինողը, ով վերադառնում էր Կահիրե: Հենց նա էլ իր վրա է վերցրել օդանավի կառավարումը, փոխանցում է Top News-ը:
Վախենալով գործընկերոջ առողջության համար` նա վայրէջք է կատարել ճանապարհի կեսին` Ստամբուլի օդանավակայանում

Самолет, следовавший рейсом Москва-Каир, совершил экстренную посадку в Стамбуле из-за приступа у капитана экипажа.
Вынужденную посадку в аэропорту Стамбула совершил авиалайнер компании Egypt Air. Все произошло в результате резкого ухудшения здоровья капитана судна.
Пилот почувствовал сильное недомогание только после взлета. К счастью, на борту самолета в качестве обычного пассажира находился сменщик капитана, который возвращался в Каир. Именно он взял на себя управление лайнером, сообщает Top News.
Пилот, испугавшись за жизнь своего коллеги, посадил самолет на половине пути - в аэропорту Стамбула.