ԱՄՆ ֆինանսնեի նախարար Ջեկ Լյուն վերափոխել է իր ստորագրությունն այն բանից հետո, ինչ այն դարձել է ծաղրուծանակի առարկա: Լյուի նոր ստորագրությունը հրապարակվել է ԱՄՆ ֆինանսների նախարարության կայքում եւ կտեղադրվի ամերիկյան նոր թղթադրամների վրա, հաղորդում է «Լենտա.Ռու-ն»` վկայակոչելով The New York Times-ը:
Հիշեցնենք, որ ավելի վաղ լրատվամիջոցների ուշադրության կենտրոնում էր Ջեկ Լյուի ստորագրությունը, որը նման էր շղթայակցված օվալների շարքի:
Աշխարհում ամենաճանաչելի թղթադրամը «կզարդարի խելագար ծղոտը»
Ֆինանսների նախարարությունում հրաժարվել են մեկնաբանել, թե ինչու է Լյուն փոխել իր ստորագրությունը:
Սպասվում է, որ Լյուի ստորագրությամբ առաջին թղթադրամները կլինեն 5-դոլարանոցները, որոնք կթողարկվեն 2013թ ամռանը:

Министр финансов США Джек Лью переработал свою подпись после того, как она стала объектом насмешек. Новая подпись Лью опубликована на сайте министерства финансов США, она будет размещена на американских купюрах нового тиража, сообщает «Лента.Ру» со ссылкой на The New York Times.
Напомним, ранее в поле зрения СМИ попала подпись Джека Лью, которая выглядела как соединенные в цепь несколько овалов.
Самую узнаваемую в мире валюту украсит «сумасшедшая соломинка»
Подпись Лью в том виде, в котором она появится на американских банкнотах, выполнена в более традиционной манере и похожа на написание его имени. В министерстве финансов отказались комментировать причины, по которым Лью изменил подпись.
Ожидается, что первыми купюрами с подписью Джека Лью станут пятидолларовые банкноты, которые появятся летом 2013 года.