Գազը Հայաստանում արդեն թանկացել է, սակայն մեզանից ոչ ոք տեղյակ չէ կառավարության կողմից սակագինը սուբսիդավորելու աղբյուրի եւ ձեւերի մասին: Այս մասին հունիսի 26-ին կայացած մամուլի ասուլիսի ժամանակ հայտարարել է ՀՅ Դաշնակցության Գերագույն մարմնի փոխներկայացուցիչ Աղվան Վարդանյանը:
«Մտահոգության պատճառ հանդիսացող գլխավոր գործոնն այն է, որ հայ հասարակությունը չգիտի, թե ինչ է կատարվում գազի գնի հարցերով: Գազի գինը բարձրացել է: Հայաստանի կառավարությունը մեկ ու կես ամիս առաջ հայտարարել է, որ կսուբսիդավորի սակագնի 30 տոկոսը, սակայն այդ գործընթացի մանրամասները մեզ հայտնի չեն»,-ընդգծել է Աղվան Վարդանյանը, հավելելով, որ դա ամենավտանգավորն է, քանի որ նախաձեռնելով մի բան եւ վստահ չլինելով շարունակության եւ արդյունքի վրա, նշանակում է անընդհատ կախվածության մեջ լինել:
Նրա համոզմամբ, չնայած որ Ռուսաստանը մեր ռազմավարական գործընկերն է, մենք պետք է այլընտրանքային տարբերակներ ունենանք բոլոր ուղղություններում:

Газ в Армении уже подорожал, однако никто из нас ничего не знает о форме и источнике субсидирования тарифа Правительством. Об этом на пресс-конференции 26 июня заявил вице-представитель Верховного органа АРФ Дашнакцутюн Агван Варданян.
«Самым главным озадачивающим фактором является то, что армянское общество не знает, что творится по вопросу газа. Цена на газ повысилась, Правительство Армении полтора месяца назад заявило, что субсидирует  30% тарифа, однако нам неизвестны подробности всего процесса», - отметил Агван Варданян, добавив, что это – самое опасное, поскольку, предприняв что-то, не имея уверенности в продолжении и результате, означает находиться в постоянной зависимости. По его убеждению, несмотря на то, что Россия является нашим стратегическим партнером, мы обязаны иметь альтернативные варианты по всем направлениям.