Երկրորդ օրն է Մեքսիկայի դաշնային ոստիկանության ջոկատները դառնում են երկրի արեւմուտքում գտնվող Միչոական նահանգի հանցագործների թիրախը: Երեքշաբթի զինված մարդկանց մի խումբ հարձակվել եւ վնասել է վեց ոստիկանի, հայտնում են  տեղի իշխանությունները:
Ըստ նախնական տվյալների`  ոստիկանների վրա հարձակվել էին, երբ նրանց ջոկատը շարժվում էին նահանգի ափամերձ ճանապարհներից մեկով: Հարձակումից անմիջապես հետո  հանցագործների որոնման գործողություն է սկսվել:
Սա Միչոականում Մեքսիկայի դաշնային ոստիկանության վրա կատարված արդեն երկրորդ հարձակումն է վերջին երկու օրերին: Երկուշաբթի օրը հանցագործները հարձակվել էին մեկ այլ ստորաբաժանման վրա եւ վնասել յոթ հոգու, հաղորդում է «ՌԻԱ Նովոստին»:
Միչոական եւ Գուանահուատո նահանգները համարվում են «Տամպլիերների  օրդենի ասպետներ» թմրակարտելի  տիրույթը: Այդ հանցախումբը  ի հայտ էր եկել 2011թ. սկզբին` անջատվելով «Միչոականցի ընտանիք» թմրակարտելից:  Այն ժամանակ նախկին նախագահ Ֆելիպե Կալդերոնի հայրենիք Միչոականի  գլխավոր քաղաքների փողոցներում միաժամանակ հայտնվել էին կարմիր խաչով սպիտակ տասնյակ դրոշներ, որոնց վրա գրված էր օրդենի ստեղծման մասին: «Ասպետների» եւ «Ընտանիքի» միջեւ ազդեցության ոլորտի համար դաժան մարտեր էին ծավալվել:

Второй день подряд части элитной федеральной полиции Мексики становятся мишенью для бандитов в штате Мичоакан на западе страны — во вторник группа вооруженных людей ранила шестерых полицейских, сообщают местные власти.
По предварительным данным, полицейские агенты были атакованы в момент, когда их конвой передвигался по одной из дорог на побережье штата. Сразу после боестолкновения была развернута армейская операция по поиску причастных к нападению.
Это уже вторая атака на федеральную полицию Мексики в Мичоакане за последние два дня. В понедельник бандиты напали на другое подразделение и ранили семь человек, передает РИА Новости.
Штаты Мичоакан и Гуанахуато считаются вотчиной наркокартеля «Рыцари ордена тамплиеров». Эта преступная группировка появилась в начале 2011 года, отделившись от картеля «Семья из Мичоакана». Тогда на улицах главных городов Мичоакана, родины бывшего президента Фелипе Кальдерона, одновременно появились десятки белых мантий с красным крестом, на которых было написано о создании ордена. Между «Рыцарями» и «Семьей» развернулась ожесточенная борьба за сферы влияния.