ՊԲ օպերատիվ տվյալների համաձայն, հոկտեմբերի 27-ից նոյեմբերի 2-ն ընկած ժամանակահատվածում ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է շուրջ 280 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 1600 կրակոց:
ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունից հայտնում են, թե ՊԲ առաջապահ զորամասերի կողմից ձեռնարկված պատասխան գործողությունների արդյունքում հակառակորդի դրսեւորած ակտիվությունը ճնշվել է:

STEPANAKERT. – The adversary violated the ceasefire, at the line of contact between the Karabakh-Azerbaijani opposing forces, around 280 times past week.
During this time, more than 1,600 shots were fired in the direction of Armenian positions, and by way of different-caliber weapons, informs the Nagorno-Karabakh Republic (NKR) Defense Army.
But as a result of the retaliatory actions launched by the vanguard units of the NKR Defense Army, the “activeness” of the adversary was suppressed, informs the press service of the Nagorno-Karabakh Republic Ministry of Defense.