Կազինոներում շահումները պետք է հարկել: Այդ մասին ասաց ՀՅԴ պատգամավոր Արծվիկ Մինասյանը՝ 2014 թ. բյուջեի նախագծի քննարկման ժամանակ: Այդ դիտարկմանն ի պատասխան, իշխանության ներկայացուցիչներն ու պատգամավորները բացահայտ անհամաձայնություն արտահայտեցին՝ թեքելով գլուխները եւ ճպպացնելով լեզուները:
«Սպասեք, «ծը-ծը-ծը» մի արեք: Խնդիրը ավելի խորն է: Փաստորեն մենք խրախուսում ենք անաշխատ եկամուտը: Աշխատող մարդուն ասում ենք՝  աշխատավարձիցդ նվզագույնը 24.4% վճարիր: Իսկ չաշխատողը, ստացվում է՝ վճարելիք չունի՞», - նկատեց Ա. Մինասյանը:
Սրան անմիջապես արձագանքեց ԱԺ տնտեսական հանձնաժողովի նախաահ Վարդան Այվազյանը. «Բայց դուք գիտե՞ք՝ ով ինչքան ա խաղում ու շահում: Տասնհինգ հազար հոգուց հազիվ մի հոգին ա կրում»:
Սրան Ա. Մինասյանն արձագանքեց. «Ավելի լավ: Բայց թող երկրում լինի մի քաղաքականություն, որով անաշխատ եկամուտներն ավելի շատ կհարկվեն»:

Выигрыши в казино нужно облагать налогом. Об этом заявил 4 ноября депутат Национального Собрания от АРФ Дашнакцутюн Арцвик Минасян, выступая на обсуждениях проекта госбюджета 2014 года в парламенте. В ответ на это представители Правительства и депутаты от правящей партии стали качать головами и цокать в знак несогласия.
«Подождите цокать. Вопрос серьезный. Мы, фактически, стимулируем незаработанный доход. Работающему человеку говорим, чтоб из своей зарплаты платил как минимум 24,4%. А неработающему, получается, платить не нужно», - сказал Минасян.
На это сразу же откликнулся председатель парламентской Комиссии по экономическим вопросам Вардан Айвазян: «А Вы знаете, кто в казино выигрывает? Из 15 тысяч максимум один».
На это Минасян отреагировал: «Тем лучше. Но пусть в стране проводится  политика, согласно которой незаработанные доходы будут облагаться более большим налогом».