ԵԿՄ-ական էլիտան երեկ` հունվարի 14-ին Մավել Գրիգորյանի նախագահությամբ նիստ է անցկացրել: Այս տեղեկությունը NEWS.am-ի թղթակցի հետ զրույցում հաստատեց նաեւ ԵԿՄ նախագահ, Արցախի հերոս, ԱԺ ՀՀԿ-ական պատգամավոր Մանվել Գրիգորյանի խորհրդական Վարդան Վարդանյանը: Նա տեղեկացրեց, որ իրականում համագումարի նախապատրաստման կազմկոմիտեի նիստ է տեղի ունեցել: «Համագումարի նախապատրաստման համար աշխատանքային կազմկոմիտե է ստեղծել, ինչպես նաեւ աշխատանքային հանձնաժողովներ: Դե 10-րդ հոբելիանական համագումար է, որ պատշաճ մակարդակով անցնեն»,- ասաց Վարդան Վարդանյանը: Նա նշեց, որ մինչեւ այս պահը բացի Մանվել Գրիգորյանից ԵԿՄ-ականների շարքերում ԵԿՄ նախագահի պաշտոնում ուրիշ անուն չի քննարկվում : «ԵԿՄ-ում բացի Մանվել Գրիգորյանից, ոչ մեկի չեն տեսնում»,- ասաց Վարդան Վարդանյանը:
Հարցին, թե համագումարին քանի ԵԿՄ-ական է մասնակցելու, նա պատասխանեց. «Համագումարին մոտ 2 հազար պատվիրակ է մասնակցելու: Իսկ ԵԿՄ-ականների ընդհանուր թիվը մոտավորապես 40 հազար է: Բացի այդ ԵԿՄ-ին անդամակցության մեծ հոսք կա»:

Элита Союза добровольцев «Еркрапа» 14 января провела заседание во главе с генералом Манвелом Григоряном. Эту информацию в беседе с корреспондентом Новости Армении – NEWS.am подтвердил Вардан Варданян – советник председателя Союза добровольцев «Еркрапа», депутата парламента от правящей Республиканской партии Армении Манвела Григоряна.
По словам советника, на самом деле было проведено заседание оргкомитета по подготовке к съезду Союза. «Для подготовки съезда созданы рабочий оргкомитет, а также рабочие комиссии. 10-й юбилейный съезд необходимо провести на подобающем уровне»,– отметил Вардан Варданян. Он также добавил, что в среде членов Союза добровольцев «Еркрапа» не обсуждается другой кандидатуры на пост председателя Союза, кроме Манвела Григоряна.
В ответ на вопрос о том, сколько членов у Союза добровольцев «Еркрапа», Вардан Варданян сказал: «В съезде примет участие около 2 тысяч делегатов. А общее число членов Союза составляет примерно 40 тысяч. Кроме того, есть большой поток желающих присоединиться к Союзу добровольцев „Еркрапа“».