Ամերիկյան Ֆիլադելֆիա քաղաքի (Փենսիլվանիա նահանգ) 6-ամյա աղջիկը դպրոց է բերել 11 տուփ հերոին, որը նա գտել էր մոր մոտ:
Ուսուցչուհիներից մեկը առաջին դասարանցու մոտ նկատել է թմրանյութը եւ անմիջապես ոստիկանություն կանչել: Նվազագույնը հերոինի երկու տուփ բաց է եղել, իսկ երրորդի վրա նկատելի են եղել մանկական ատամների հետքեր: Ընդ որում, աշակերտուհիներից մեկը սկսել է բողոքել որովայնի շրջանում ցավերից, հաղորդում է «ԻՏԱՌ-ՏԱՍՍ»-ը:
Ոստիկանները որոշում են ընդունել ամբողջ առաջին դասարանը՝ 20 երեխաներով, ուղարկել հիվանդանոց հետազոտման: Աշակերտների վիճակը բժիշկների մոտ անհանգստություն չի հարուցել, եւ երեխաներին հանձնել են անհանգստացած ծնողներին:
Կրթական հաստատություն թմրանյութեր բերած աղջկա մայրն ու նրա ընկերը անմիջապես ձերբակալվել են: Նրանց նկատմամբ առաջ է քաշվել թմրանյութերի պահպանման, ինչպես նաեւ երեխաների կյանքին ու առողջությանը վտանգ սպառնացող գործողությունների իրականացման մեղադրանք:

В американском городе Филадельфия (штат Пенсильвания) шестилетняя девочка принесла в школу 11 пакетиков с героином, которые она нашла у своей матери.
Одна из преподавательниц обнаружила у первоклассницы наркотики и немедленно вызвала полицию. Как минимум два свертка с героином были открыты, еще на одном виднелись следы от детских зубов. При этом одна из учениц начала жаловаться на боли в животе, передает ИТАР-ТАСС.
Полицейские приняли решение доставить весь первый класс - 20 детей - на обследование в больницу. Состояние школьников не вызвало опасений у врачей, и дети были переданы обеспокоенным родителям.
Мать девочки, принесшей в учебное заведение наркотики, и ее друг были немедленно арестованы. Им предъявлены обвинения в хранении наркотиков, а также совершении действий, ставящих под угрозу жизнь и здоровье детей.