Այս պահի դրությամբ Վրաստանի կառավարությունը դադարեցրել է գազի այլընտրանքային աղբյուրների որոնումը եւ դրանով իսկ ժամանակավորապես հրաժարվել ռուսական գազ գնելուց, ասված է «Համաշխարհային էներգետիկայի տեսության» կայքում:
Վրացական «Կոմերսանտ» ռադիոյի հետ զրույցում Վրաստանի էներգետիկայի փոխնախարար Մարիկա Վալիշվիլին ասել է, որ կառավարությունը մտադիր չէ փոխել գազի հիմնական մատակարարին, որն այս պահին Ադրբեջանն է:
2013թ. մայիսին  Վրաստանի էներգետիկայի նախարար Կախա Քալաձեն հայտարարել էր գազամատակարարումների բազմազանեցման անհրաժեշտության մասին եւ գերատեսչություններին հանձնարարել էր այլընտրանքային աղբյուրներ որոնել: Մասնավորապես դիտարկվել էր ռուսական եւ ղազախական գազ գնելու առաջարկը, փոխանցում է  «Նովոստի-Գռուզիան»:

На сегодняшний момент правительство Грузии прекратило поиск альтернативных источников газа, и тем самым временно отказалось от покупки российского газа, говорится на сайте «Обзор мировой энергетики».
В интервью грузинскому радио «Коммерсант» заместитель министра энергетики Грузии Марика Валишвили, сказала, что правительство не планирует менять основного поставщика газа, которым на данный момент является Азербайджан.
В мае 2013 года министр энергетики Грузии Каха Каладзе анонсировал новый курс на диверсификацию поставок газа, и дал поручение профильным ведомствам рассмотреть альтернативные источники. В частности было рассмотрено и предложение по поставкам российского, а также казахского газа, сообщает Новости-Грузия.