ԵԱՀԿ ԽՎ-ում Հայաստանի Ազգային Ժողովի պատվիրակության ղեկավար Արտաշես Գեղամյանը կազմակերպության Բաքվում անցկացվող նստաշրջանի ընթացքում կոչ է արել Ադրբեջանին բանակցությունների սեղանի շուրջ նստել Լեռնային Ղարաբաղի հետ:
Ինչպես հաղորդում է ԱՊԱ-ն, Արտաշես Գեղամյանը կոնֆլիկտի կարգավորման համար կոչ է արել Ադրբեջանին բանակցությունների գնալ Լեռնային Ղարաբաղի հետ: «Ձայնը բարձրացնելով՝ նա դահլիճում իրարանցում առաջացրեց: Հայ պատգամավորը նույնիսկ մեղադրեց Ադրբեջանին, որ ԵԱՀԿ Մինսկի խմբում նա հենվում է ԱՄՆ-ի վրա»,- հաղորդում է աղբյուրը:
ԵԱՀԿ ԽՎ նստաշրջանը Բաքվում կշարունակվի մինչեւ հուլիսի 2-ը: Հունիսի 28-29-ին հանձնաժողովների նիստեր տեղի կունենա, հուլիսի 1-ին աշխատանքը կսկսի վեհաժողովի ամառային նստաշրջանի լիագումար նիստը:

The head of Armenian delegation to OSCE PA Artashes Geghamyan called on Azerbaijan to sit at negotiating table with Nagorno-Karabakh.
According to APA agency, during the OSCE PA session Geghamyan called for talks between Azerbaijan and Karabakh for finding solution to the conflict.
“The Armenian MP accused Azerbaijan of relying on the United States in the OSCE Minsk Group,” the agency reported.
The session held in Baku will continue until July 2. The committees’ meetings will be convened on Saturday and Sunday, and the plenary session will get underway on July 1.