Հայաստանի պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը այսօր՝ հուլիսի 9-ին, հայ-ադրբեջանական սահմանի հարավ-արեւմտյան հենակետերից մեկն է այցելել:
Պաշտպանության գերատեսչության ղեկավարը ծանոթացել է ծառայության վարման պայմանների, նյութատեխնիկական բազայի հետ, զրուցել անձնակազմի հետ:
Սեյրան Օհանյանը այսօր մասնակցել է նաեւ Երեւանի Նուբարաշեն թաղամասի նոր ուսումնական կենտրոնի եւ հրաձգարանի բացման արարողությանը: Պաշտպանության նախարարը ընդգծել է ուսումնական գործընթացի ճիշտ կազմակերպման, տեխնիկական բազայի համալրման կարեւորությունը: Նոր հրաձգարանը նախատեսված է Երեւանում տեղակայված բոլոր ստորաբաժանումների համար:
Նշենք, որ նոր հրաձգարան նախարարը ուղղաթիռով էր ժամանել: Նա զննել է ուսումնական կենտրոնը եւ նույնիսկ մի քանի կրակոց արձակել:

Министр обороны Армении Сейран Оганян 9 июля посетил один из опорных пунктов на юго-западном направлении границы с Азербайджаном.
Глава оборонного ведомства ознакомился с условиями несения службы, материально-технической базой, побеседовал с личным составом.
Сегодня же Сейран Оганян принял участие в церемонии открытия нового учебного центра и полигона в ереванском квартале Нубарашен. Министр обороны подчеркнул важность правильной организации учебного процесса, пополнения технической базы. Новый полигон предназначен для всех подразделений, дислоцирующихся в Ереване и в районе столицы.
Отметим, что на новый полигон министр прибыл на вертолете. Сейран Оганян осмотрел учебный центр, и даже сделал несколько выстрелов.