ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահներն աշխատում են Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության խաղաղ կարգավորման հասնելու ուղղությամբ: Ասյ մասին Twitter-ի իր միկրոբլոգում գրել է Մինսկի խմբի ամերիկացի համանախագահ Ջեյմս Ուորլիքը:
«Հիմա Վարշավայում եմ: Համանախագահող երկրները՝ ԱՄՆ-ը, Ռուսաստանն ու Ֆրանսիան, կիսում են ընդհանուր տեսլականը՝ ԼՂ հակամարտության խաղաղ կարգավորման աջակցությանն ուղղված համատեղ ջանքերի համար»,-հայտարարել է Ուորլիքը:
Ավելի վաղ նա գրել էր, որ լքում է Վաշինգթոնը՝ հանդիպելու համար ԵԱՀԿ մինսկի խմբի համանախագահների հետ: Նա նաեւ հավելել էր, որ «ստատուս-քվոյի պահպանումը գնալով վտանգավոր է դառնում»:

Сопредседатели Минской группы ОБСЕ работают над достижением мирного урегулирования карабахского конфликта. Об этом в своем микроблоге в «Твиттер» написал сопредседатель от США Джеймс Уорлик.
«Сейчас в Варшаве. Страны-сопредседатели - США, Россия и Франция, разделяют общее видение для совместных усилий по поддержке мирного урегулирования карабахского конфликта. Урегулирование возможно»,- заявил Уорлик.
Ранее Уролик написал, что покидает Вашингтон для  встречи с сопредседателями ОБСЕ. При этом он добавил, что «статус-кво все более опасен».