Ուկրաինայի ներքին գործերի նախարար Արսեն Ավակովի նկատմամբ մահափորձ է կատարվել: Այդ մասին հաղորդում է «Ուկրինֆորմը»՝ վկայակոչելով իրավապահ մարմինների աղբյուրներին:
«Մանրամասներ դեռեւս չկան: Հայտնի է միայն, որ նախարարին փորձել են սպանել հակաահաբեկչական գործողության գոտում», - ասել է զրուցակիցը:
Ուկրաինայի ՆԳՆ-ի կայքում նույնիսկ հայտնվել է ներքին գործերի նախարարի խորհրդականի՝ Զորյան Շկիրյակի մասնակցությամբ նախարարի նկատմամբ մահափորձի մասին ճեպազրույց, սակայն ավելի ուշ ծանուցումը հեռացրել են կայքից: ՆԳՆ մամուլի ծառայութունից թղթակցին հայտնել են, որ ճեպազրույցը տեղափախվել է հուլիսի 17 եւ մահափորձի մասին տեղեկատվությունը չեն մեկնաբանել:

На жизнь министра внутренних дел Украины Арсена Авакова было совершено покушение. Об этом сообщает Укринформ со ссылкой на источник в правоохранительных органах.
«Подробностей пока нет. Известно лишь то, что убить министра пытались в зоне антитеррористической операции», - сказал собеседник.
На сайте МВД Украины даже появился анонс брифинга с участием советника главы МВД Зоряна Шкиряка о покушении на министра, но позже анонс с сайта сняли. В пресс-службе МВД корреспонденту сообщили, что брифинг перенесли на 17 июля и информацию о покушении комментировать не стали.