Պաղեստինի փախստականների օգնության ՄԱԿ-ի մերձավորարեւելյան գործակալությունը (UNRWA) հաղորդել է, որ Գազայի հատվածում ներկա հակամարտության ժամանակ ապաստան տրամադրելու խնդրանքով նրանց են դիմել ավելի քան 100 հազար մարդ:
Դա երկու անգամ ավելի է, քան 5 տարի առաջվա հակամարտության ժամանակ, ընդգծել է գործակալությւան ներկայացուցիչ Քրիս Գիննեսը, հաղորդում է BBC-ը:
Ներկայումս Իսրայելը պաղեստինյան ՀԱՄԱՍ խմբավորման զինյալների դեմ գործողությունների շրջանակներում շարունակում է Գազայի հատվածում ինտենսիվ ռմբակոծությունները:
Ինչպես ավելի վաղ էր հաղորդվել, զոհված պաղեստինցիների թիվը հաշվվում է 570 մարդ: Հակամարտության ընդամենը երկու շաբաթվա ընթացքում Իսրայելի բանակից զոհվել են 27 զինվոր եւ սպա:

Ближневосточное агентство ООН для помощи палестинским беженцам (UNRWA) сообщило, что за время текущего конфликта в секторе Газа с просьбой об убежище к ним обратилось более ста тысяч человек.
Это в два раза больше, чем в ходе конфликта в Газе пять лет назад, подчеркнул представитель агентства Крис Гиннесс, сообщает BBC.
В настоящее время Израиль продолжает интенсивные бомбардировки сектора Газа в рамках операции против боевиков палестинской группировки ХАМАС, которые продолжают запускать снаряды в сторону Израиля.
Как уже сообщалось, общее число погибших палестинцев превысило 570 человек. Всего за две недели конфликта погибли 27 солдат и офицеров армии Израиля.