Իսրայելի պաշտպանության բանակը հաստատել է Գազայի հատվածում 12-ժամյա հրադադարը, փոխանցում է Reuters-ը:
Նշվում է, որ 12 ժամվա ընթացքում բանակը փնտրելու է ստորգետնյա թունելները, որոնք պաղեստինցի գրոհայիններն օգտագործում են Իսրայելի վրա հարձակվելու համար, փոխանցում է Gazeta.ru-ն:
Ավելի վաղ տեղեկություն էր հայտնվել, որ Իսրայելի վարչապետ Բինյամին Նեթանյահուն ԱՄՆ պետքարտուղար Ջոն Քերիի հետ հեռախոսազրույցի ընթացքում հայտարարել է Գազայի հատվածում 12-ժամյա հրադադարի մասին: Ավելի ուշ ՀԱՄԱՍ խմբավորումը համաձայնել է ռազմական գործողությունները 12 ժամով դադարեցնելուն: Իսրայելցի զինվորականները Գազայի հատվածում հատուկ գործողությունը կդադարեցնեն 09.00-ին։

Армия обороны Израиля подтвердила 12-часовое прекращение огня в секторе Газа, сообщает Reuters. Отмечается, что в течение указанных 12 часов армия будет искать подземные туннели, которые палестинские боевики используют для атак на Израиль, передает Gazeta.ru.
Ранее появилась информация, что премьер-министр Израиля Биньямин Нетаньяху в ходе телефонного разговора с государственным секретарем США Джоном Керри заявил о прекращении огня на 12 часов в секторе Газа. Позже группировкаХАМАС согласилась на 12-часовое прекращение боевых действий. Израильские военные приостановят спецоперацию в секторе Газа в 09.00.