Հայաստանի կառավարությունն, այսօր՝ հուլիսի 31-ի իր նիստում հավանություն է տվել «Գովազդի մասին» օրենքի փոփոխություններին, որը ներկայացրել է Կառավարության օրենսդրության կարգավորման ազգային կենտրոնը:
Կառավարության աշխատակազմի ղեկավար-նախարար Դավիթ Հարությունյանը հայտարարել է, որ օրինագծի համաձայն մեկ ժամում գովազդի ժամանակը չպետք է գերազանցի 14 րոպեն:
Եթե նախկինում լրատվամիջոցները կարող էին կրճատել գովազդի ժամանակը «ոչ պահանջված» ժամերին եւ խտացնել «փրայմ-թայմ» ժամերին, հիմա այդ հնարավորությունը չի լինելու:

YEREVAN. – The Armenian government on Thursday approved amendments to the law on advertising. The bill was drafted by the National Centre for Legislative Regulation at the Armenian government.
Davit Harutyunyan, Minister-Chief of Government Staff, presented the bill during the government's session on Friday. The bill envisages time restrictions for advertising – not more than 14 minutes per hour.
Previously television channels could reduce the time for advertising in quite hours and increase in prime time, now it will be impossible.