Ադրբեջանական դիվերսիոն գործողության հետեւանքով զոհված լեյտենանտ Գոռ Գրիգորյանն Արմավիրի մարզի Ջանֆիդա գյուղից էր, ավարտել էր Վազգեն Սարգսյանի անվան ռազմական ինստիտուտը:
Ինչպես NEWS.am-ին հայտնեցին ջանֆիդացիները, Գոռը 24 տարեկան էր, 3,5 տարի ծառայել էր Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետությունում:
«Ամուսնացած չէր Գոռը, քույր ու եղբայր ուներ, որոնք սովորում էին համալսարանում: Մայրն ուսուցչուհի է, հայրն էլ հողագործությամբ է զբաղվում: Պատկերացրեք՝ մանկավարժի երեխան ինչպիսին կլինի. շատ խելացի, հոյակապ երիտասարդ էր, հայրենասեր»,- ասաց համայնքի ղեկավար Ռաֆիկ Եղիազարյանը:
Գյուղում Գոռի մահը բոլորն են սգում: Նրանց պատմելով՝ զոհված զինծառայողն ընկերասեր էր, օգնում էր բոլորին, արձակուրդներին էլ հատուկ գյուղ էր գալիս՝ ծնողներին հողագործության ժամանակ օգնելու:
Նշենք, որ ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանը զոհված զինծառայողին օգոստոսի 2-ին պարգեւատրել է մարտական ծառայության մեդալով:
Հիշեցնենք, որ վերջին օրերին լարված է սահմանին: Ադրբեջանական կողմն ունի առնվազն 25 զոհ եւ 30 վիրավոր:

Гибель лейтенанта Вооруженных сил Нагорно-Карабахской Республики Гора Григоряна в результате азербайджанских диверсионных действий - большая утрата для всех в его родном селе Джанфида в Армавирской области Армении.
Как сообщили корреспонденту Новости Армении – NEWS.am односельчане, Гору было 24 года, он закончил военный институт им. Вазгена Саркисяна. 3,5 года служил в Вооруженных силах Нагорно-Карабахской Республики. «Гор не был женат, у него были сестра и брат, которые учатся в университете. Мать работает учительницей, а отец занимается земледелием. Представьте, каким может быть сын педагога: очень умным, чудесным, очень любил родину», - рассказал глава сельской общины Рафик Егиазарян.
По рассказам его односельчан, погибший военнослужащий был дружелюбным, помогал всем, а во время отпуска специально приезжал в село, чтобы помочь родителям.
Отметим, что президент Армении Серж Саргсян 2 августа наградил посмертно пожертвовавшего жизнью героя-военнослужащего медалью «За боевую службу».