Դիեգո Պերես Էնաոն, ով առավել հայտնի է Դիեգո Ռաստրոխո անվամբ, Կոլումբիայի ամենախոշոր թմրավաճառներից մեկն է, որին Ֆլորիդայի Հարավային շրջանի դատարանը դատապարտել է 30 տարվա ազատազրկման
Ինչպես հաղորդում են կոլումբիական լրատվամիջոցները, դատավճռի կայացման ժամանակ, ինչը երեք ժամ է տեւել, դատավորը նշել է, որ նման որոշում է կայացրել, քանի որ «չի կարողացել անտեսել փաստերը»: ԻՏԱՌ-ՏԱՍՍ-ի համաձայն՝ Դիեգո Ռաստրոխոն ընդունել է, որ 1994թ.-ից մասնակցել թմրանյութերի անօրինական շրջանառության, սկզբում իր ղեկավար Վիլբեր Վարելայի հետ, իսկ նրա սպանությունից հետո ինքնուրույն: Կոկաինը հիմնականում Մեքսիկայի միջով ուղարկում էին ԱՄՆ: Ամերիկյան իրավապահների տվյալներով՝ հանցագործը հասցրել է Միացյալ Նահանգներ մոտ 81 տոննա թմրանյութ ուղարկել:
Ռաստրոխոյին ձերբակալել են 2012թ.-ին Վենեսուելայի իրավապահ մարմինները կոլումբիացիների հետ համատեղ, որոնք մինչ այդ անարդյունք փորձում էին ձերբակալել նրան 10 տարի շարունակ: Ձերբակալությունից հետո հանցագործին նախ հանձնել են Կոլումբիային, ապա ԱՄՆ-ին:

Диего Перес Энао, более известный как Диего Растрохо - один из самых крупных наркобаронов Колумбии был приговорен судом Южного округа Флориды к 30 годам тюремного заключение.
Как сообщают колумбийские СМИ, во время оглашения вердикта, которое длилось три часа, судья отметила, что вынесла такое суровое решение, так как «не могла игнорировать факты». Согласно ИТАР-ТАСС, Диего Растрохо признал, что участвовал в незаконном обороте наркотиков с 1994 года, сначала под руководством своего босса Вильбера Варелы, а после его убийства самостоятельно. Основной поток кокаина шел в США через Мексику. По данным американских правоохранительных органов, преступник успел поставить в Соединенные Штаты около 81 тонны наркотиков.
Растрохо  был задержан в 2012 году правоохранительными органами Венесуэлы во взаимодействии с колумбийцами, которые до этого безуспешно пытались задержать его в течение 10 лет. После ареста преступник был экстрадирован сначала в Колумбию, а затем в США.