Հայաստանը դատապարտում է ամերիկացի լրագրող Ջեյմս Ֆոուլիի սպանությունը իսլամիստ ծայրահեղականների կողմից:
Հայաստանի ԱԳՆ խոսնակ Տիգրան Բալայանի մեկնաբանության մեջ ասվում է. «Բառերն անզոր են` արտահայտելու այն վրդովմունքը, որն առաջացնում է ամերիկացի լրագրող Ջեյմս Ֆոուլիի բարբարոսական սպանությունը: Ամենախիստ կերպով դատապարտում ենք այդ զարհուրելի ոճրագործությունը։
Մեր խորին ցավակցություններն ենք հայտնում նրա հարազատներին եւ գործընկերներին:
Ծայրահեղականների կողմից իրականացրած այս վայրագ սպանությունը ցույց է տալիս ահաբեկիչների վայրի էությունը եւ հրամայական է դարձնում քաղաքակիրթ աշխարհի ջանքների միավորումը եւ վճռականությունը` ահաբեկչության դեմ պայքարում»։
Հիշեցնենք՝ «Իսլամական պետություն» ծայրահեղական խումբը օգոստոսի 19-ին հրապարակել է մի տեսագրություն, որտեղ պատկերված է մի տղամարդու մահապատիժը, որը, ինչպես հաստատվում է, 2012-ին Սիրիայում առեւանգված ամերիկյան լրագրող Ջեյմս Ֆոուլին է։

YEREVAN. – Armenia condemns the barbaric killing of James Foley, an American journalist murdered by Islamists in Iraq.
“It is not possible to express by words indignation caused by barbaric murder of American journalist James Foley. We want to express our deep condolences to his family and friends,” spokesperson for Armenian Foreign Ministry Tigran Balayan said.
He said the brutal killing carried out by extremists shows wild nature of their acts and makes it imperative for the international community's efforts and determination to unite and fight against terrorism.