Լիբիայի ափերին նավի խորտակման հետեւանքով, հնարավոր է, 250 ներգաղթյալ է զոհվել: Այս մասին հաղորդում է «Gazeta.ru»-ն՝ վկայակոչելով «Reuters»-ին:
«Մենք ենթադրում ենք, որ ջրի տակ շարունակում է մնալ ավելի քան 250 մարմին: Երբ մենք ջրի տակ սուզվեցինք, հայտնաբերեցինք, որ խորտակված նավը շատ ավելի մեծ է, քան ենթադրվում էր»,- նշել է ափի անվտանգության աշխատակիցը:
Ինքնաշեն փայտե նավակը խորտակվել է օգոստոսի 22-ին: Ափից մի քանի կիլոմետր հեռավորությամբ հայտնաբերվել են նավի մնացորդները: Փրկարարներին հաջողվել է 16 մարդ փրկել, նաեւ 15 մարմին են գտել: Ավելի վաղ հաղորդվում էր, որ անհետ կորած է համարվում 170 ապօրինի ներգաղթյալ:

Более 250 мигрантов могли погибнуть при крушении лодки у берегов Ливии. Об этом сообщает Газета.Ру со ссылкой на Reuters.
«Мы полагаем, что под водой остаются более 250 тел. Когда мы спустились под воду то обнаружили, что затонувшая лодка намного больше, чем предполагалось», — отметил сотрудник береговой охраны.
Самодельная деревянная лодка затонула 22 августа. В нескольких километрах от берега были обнаружены части судна. Спасателям береговой охраны удалось спасти 16 человек и найти 15 тел. Ранее сообщалось, что пропавшими без вести считаются 170 нелегальных мигрантов.