Արագածոտնի մարզի Եղնիկ համայնքի ղեկավար Աշոտ Առաքելյանն այսօր՝ նոյեմբերի 8-ին, վաղ առավոտյան եկել է կառավարություն՝ վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանի հետ քննարկելու գյուղի ջրի խնդիրը:
NEWS.am-ի թղթակցի հետ զրույցում գյուղապետը նշեց, որ դեռ հայտնի չէ, թե ինչպես է լուծվելու այս հարցը: Նրա խոսքով՝ այս պահին, համենայն դեպս, ջրի խնդիրը գյուղում չի լուծվել:
Նշենք, որ գյուղի բնակիչները մարզպետ Սարգիս Սահակյանին են մեղադրում իրենց գյուղում խմելու ջրի չլուծվող խնդրի եւ հարեւան Շղարշիկ գյուղի հետ ջրի պատճառով առաջացած թշնամանքի համար։ Բնակիչները նոյեմբերի 6-ին փակել էին Երեւան-Գյումրի մայրուղին՝ պահանջելով խնդրի լուծում:
Արագածոտնի մարզպետարանից սակայն NEWS.am-ին հայտնեցին, որ հարցի լուծումն ընթացքի մեջ է, խմելու ջուրը հավասարապես պետք է բաշխվի Եղնիկի եւ Շղարշիկի միջեւ:
«Կառավարության եւ նախագահի ուշադրության կենտրոնում է հարցը, սակայն ժամանակ պահանջող հարց է»,- ասաց մարզպետարանի մամուլի պատասխանատու Սաթենիկ Զորյանը:
Նշենք, որ Եղնիկի բնակիչները սպառնում են կրկին փակել մայրուղին, եթե խնդիրը մոտ ապագայում վերջնականապես չլուծվի։

YEREVAN. – The prefect of Yeghnik village of Armenia’s Aragatsotn Region, Ashot Arakelyan, has come to the Government Building, early in the morning on Saturday, to discuss with Prime Minister Hovik Abrahamyan the scarce drinking water issue of the village.
Arakelyan told Armenian News-NEWS.am, however, that it is still unknown how this matter will be resolved.
The village residents blame Aragatsotn Governor Sargis Sahakyan for the still-unsolved drinking water problem in their village, and the enmity that has arisen with neighboring Shgharshik village because of this issue.
The Yeghnik villagers on Thursday had blocked the Yerevan-Gyumri highway demanding a solution to the problem.
The Aragatsotn Regional Governor’s Office, on the other hand, told Armenian News-NEWS.am that the matter is being resolved, and the drinking water shall be distributed equally to both villages.
The Yeghnik residents, however, threaten to block the highway again if the problem is not finally solved in the near future.