Մոլդովայի խորհրդարանական ընտրություններում 86.83% քվեաթերթիկների մշակումից հետո առաջատարը Սոցիալիստների կուսակցությունն է` 21.63% ձայնով: Երկրորդ տեղում ներկայիս իշխող լիբերալ-դեմոկրատական դաշինքի առաջնորդն  է` 19.24%, երրորդում` նախորդ ընտրությունների հաղթող Կոմունիստական կուսակցությունը`  17.88%:
Խորհրդարան են անցնում նաեւ իշխող կոալիցիայի երկու անդամ՝ Դեմոկրատական կուսակցությունը (15.78%) եւ Մոլդովայի լիբերալիստական կուսակցությունը  (9.37%): Տվյալները վերցվել են YamNews կայքից:
Ըստ նախնական տվյալի՝  խորհրդարանը կարող է հետեւյալ տեսքն ունենալ. սոցիալիստներին 26 մանդատ, լիբերալ-դեմոկրատներին՝ 23, կոմունիստներին՝ 21, դեմոկրատներին՝ 19, լիբերալներին՝ 12, հայտնում է մոլդովական  NewsMaker կայքը:

На парламентских выборах в Молдове после обработки ЦИК 86.83% бюллетеней лидирует Партия социалистов  с результатом 21.63% голосов. На втором месте лидер нынешней правящей коалиции Либерально-демократическая партия (ЛДПМ) — 19.24% на третьем — победитель предыдущих выборов Партия коммунистов с 17.88% . В парламент также проходят два участника правящей коалиции Демократическая партия (15.78%) и Либеральная партия Молдовы (9.37%). Данные взяты с сайта YamNews.
По предварительным данным, парламент может выглядеть следующим образом: у социалистов 26 мандатов, либерал-демократов - 23 мандата, коммунистов - 21 мандат, демократов - 19 мандатов, либералов - 12 мандатов, сообщает молдавский портал NewsMaker.