Հայաստանի աշխատանքի եւ սոցիալական հարցերի նախարարության 2014թ.-ի նախաձեռնությունների հիմնական թիրախը սոցիալապես անապահով քաղաքացիներն են եղել: Այս մասին NEWS.am-ի թղթակցի հետ զրույցում ասաց սոցապնախարար Արտեմ Ասատրյանը:
«Կարծում եմ՝ այն աշխատանքները, որոնք իրականացվել են 2014թ.-ին, իրենց ազդեցությունն արդեն իսկ թողել են: Նախաձեռնությունները, որոնք ներկայացվեցին, մասնավորապես ընդլայնելով հղիության նպաստ ստացող կանանց շրջանակը չաշխատող շուրջ 30 հազար մայրերին ընդգրկելով այդ ծրագրի մեջ, եւ այն փոփոխությունները, որոնք կատարվեցին պարգեւավճարների, կենսաթոշակների չափերի բարձրացման հետ կապված, արդյունք են հետեւողականորեն իրականացված եւ ապագայում իրականացվելիք աշխատանքի»,- ասաց նախարարը:
Նշենք, որ 2014թ.-ին միայն Արտեմ Ասատրյանի ներկայացրած 2 օրինագծերը Ազգային ժողովը չընդունեց: Խոսքը մասնավորապես կուտակային կենսաթոշակների եւ հղիներին տրամադրվող պետական նպաստների կրճատման մասին օրենքներին է վերաբերվում:

YEREVAN. – The main goal of Armenia's Labor and Social Affairs Ministry in 2014 was to provide assistance to the socially vulnerable families, Minister Artem Asatryan told Armenian News-NEWS.am.
“I think that work done in 2014 is yielding results. The initiatives, in particular regarding the expansion of the list of beneficiaries of maternity allowances, which included about 30 thousand unemployed members, as well as other initiatives with regard to raising bonuses and pensions, were the result of consistent work,” the Minister said.
It should be noted that in 2014 the National Assembly rejected only two of the bills presented by Artem Asatryan.