2015 թվականին պաշտոնական Անկարան կավելացնի Օսմանյան կայսրությունում իրագործված Հայոց ցեղասպանության ժխտման քարոզչության ֆինանսավորումը: Այս մասին NEWS.am-ի թղթակցի հետ զրույցում հայտարարեց Ազգային ժողովի «Օրինաց երկիր» խմբակցության քարտուղար Մհեր Շահգելդյանը:
Պատգամավորի խոսքով, Թուրքիայում երկու կարեւոր գործընթաց է տեղի ունենում. մի կողմից ազգայնականության ժայթքում կա, որը գլխավորում է նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը, մյուս կողմից՝ թուրքական հասարակությունում մեծանում է այն մարդկանց թիվը, որոնք Հայոց ցեղասպանության մասին խոսում են՝ որպես պատմական իրողության մասին. «Դրանք մտավորականության ներկայացուցիչներ են, որոնք եվրոպական կրթություն են ստացել»:
Շահգելդյանը չի բացառում հնարավորությունը, որ որոշ թուրք պաշտոնյաներ 2015 թվականի ապրիլի 24-ին կժամանեն Երեւան, սակայն դա ոչ մի կերպ չի խանգարի հակահայկական քարոզչության ֆինանսավորման ավելացմանը:

В 2015 году официальная Анкара увеличит финансирование пропаганды  отрицания Геноцида армян в Османской Турции. Об этом в беседе с корреспондентом Новости Армении – NEWS.am заявил секретарь парламентской фракции партии «Оринац еркир» Мгер Шахгельдян.
По словам депутата, в Турции проходят два важных процесса: с одной стороны, имеет место всплеск национализма, и его возглавляет президент Реджеп Тайип Эрдоган, с другой стороны, в турецком обществе увеличивается число людей, которые говорят о Геноциде как состоявшемся историческом факте: «Это представители интеллигенции, получившие европейское образование».
Шахгельдян не исключил возможность, что какие-то турецкие чиновники приедут 24 апреля 2015 года в Ереван, однако эти никоим образом не помешает  увеличению финансирования антиармянской пропаганды.