Հունվարի 9-ի առավոտյան Ֆրանսիայում փոխհրաձգության հետեւանքով երկու մարդ է զոհվել:
Le Parisien-ի փոխանցմամբ՝ միջադեպը տեղի է ունեցել Էն եւ Ուազ դեպարտամենտների հարավում, Charlie Hebdo երգիծական թերթի խմբագրության վրա հարձակման մեջ կասկածվող անձանց ձերբակալության ընթացքում: Փոխհրաձգությունը դարձել է 2 մարդու մահվան եւ 20 քաղաքացիների վիրավորման պատճառ: Ավելի վաղ հաղորդվել էր Դամարտեն-ան-Գոել քաղաքում սկսված փոխհրաձգության մասին:
Դիմակավորված անհայտ անձինք հունվարի 7-ին հարձակվել են Charlie Hebdo երգիծական թերթի խմբագրության վրա՝ սպանելով 12 մարդու: Հանցագործության իրագործման մեջ կասկածվում են Քուաշի եղբայրները:

Во Франции утром 9 января перестрелка привела к новым жертвам.
Как сообщает Le Parisien, инцидент произошел на юге департаментов Эна и Уаза в ходе задержания подозреваемых в нападении на редакцию журнала Charlie Hebdo. Перестрелка стала причиной гибели 2 человек и ранению 20 граждан. Ранее сообщалось о захвате заложника в департаменте Сена и Марна и перестрелке  в городе Даммартен-ан-Гоэль.
Неизвестные в масках 7 января открыли огонь из автоматического оружия в редакции журнала Charlie Hebdo, убив 12 человек. В совершении преступления подозреваются братья Куаши.