ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանի հրամանագրով ՀՀ փոխվարչապետ, միջազգային տնտեսական ինտեգրման եւ բարեփոխումների նախարար Վաչե Գաբրիելյանը նշանակվել է Անկախ պետությունների համագործակցության հարցերով Հայաստանի Հանրապետության ազգային համակարգող:
Մեկ այլ հրամանգրով այդ պաշտոնից ազատվել է Արմեն Գեւորգյանը:
Նախագահի հրամանագրում ասվում է.
«Ղեկավարվելով Հայաստանի Հանրապետության Սահմանադրության 55-րդ հոդվածի 7-րդ կետով եւ հիմք ընդունելով Անկախ պետությունների համագործակցության պետությունների ղեկավարների խորհրդի՝ 2008 թվականի հոկտեմբերի 10-ի որոշմամբ հաստատված՝ Անկախ պետությունների համագործակցության անդամ պետությունների ազգային համակարգողների մասին կանոնակարգի 3-րդ կետը` ո ր ո շ ո ւ մ ե մ.
Հայաստանի Հանրապետության փոխվարչապետ, միջազգային տնտեսական ինտեգրման եւ բարեփոխումների նախարար Վաչե Գաբրիելյանին նշանակել Անկախ պետությունների համագործակցության հարցերով Հայաստանի Հանրապետության ազգային համակարգող»:

Указом президента Армении Сержа Саргсяна вице-премьер, министр международной экономической интеграции и реформ Ваче Габриелян назначен национальном координатором Республики Армения по вопросам СНГ. Как сообщили Новости Армении – NEWS.am в пресс-службе президента Армении, другим указом президента Армен Геворкян освобожден от указанной должности.
В указе президента Армении говорится: «Руководствуясь пунктом 7 статьи 55 Конституции Республики Армения и принимая за основу 3-ий пункт Порядка о национальных координаторах государств – участников Содружества независимых государств, утвержденного решением Совета глав государств – участников СНГ от 10 октября 2008 года, постановляю назначить вице-премьера, министра международной экономической интеграции и реформ Республики Армения Ваче Габриеляна национальным координатором Республики Армения по вопросам СНГ».