Գագիկ Ծառուկյանն այսօր այցելել է ՀՀ Ոստիկանություն, հանդիպել Ոստիկանապետ Վլադիմիր Գասպարյանին: Գագիկ Ծառուկյանը հետաքրքրվել է «Կասեցում» շարժման ակտիվիստ, ԲՀԿ քաղխորհդի անդամ Արտակ Խաչատրյանի դեմ կատարված հանցագործության քննության ընթացքով: Այդ մասին ասվում է ԲՀԿ նախագահ Գագիկ Ծառուկյանի խոսնակ Իվետա Տոնոյանի հայտարարության մեջ։
«ԲՀԿ նախագահը եւս մեկ անգամ շեշտել է, որ միայն հանցագործության լիակատար բացահայտումը կարող է փարատել կասկածներն ու տարբեր վարկածները եւ հույս է հայտնել, որ ոստիկանությունը կանի ամեն հնարավորը՝ գործը բացահայտելու համար:
ԲՀԿ նախագահ Գագիկ Ծառուկյանը հարյուր հազար ԱՄՆ դոլար է խոստանում այն անձին կամ անձանց, ովքեր արժեքավոր տեղեկություն կտան եւ կօգնեն բացահայտել «Կասեցում» շարժման ակտիվիստ, ԲՀԿ քաղխորհրդի անդամ Արտակ Խաչատրյանի առեւանգման եւ ծեծի զարհուրելի հանցագործության կատարողներին եւ կազմակերպիչներին»,- ասվումէ  հայտարարության մեջ:

Лидер партии «Процветающая Армения» Гагик Царукян 12 февраля встретился с начальником Полиции Армении Владимиром Гаспаряном и поинтересовался расследованием преступления, совершенного против члена политсовета партии «ПА», активиста движения «Касецум» («Приостановление») Артака Хачатряна. Об этом говорится в заявлении пресс-секретаря лидера партии «Процветающая Армения» Иветы Тоноян.
«Лидер «ПА» еще раз подчеркнул, что только полноценное раскрытие преступления может развеять сомнения и разные версии. Он выразил надежду, что Полиция сделает все возможное для раскрытия дела. Лидер «ПА» Гагик Царукян обещал сто тысяч долларов США тем людям, которые смогут дать ценную информацию и помогут раскрыть исполнителей и организаторов похищения и избиения Артака Хачатряна», - отмечается  в заявлении.
Артак Хачатрян является активным участником акций против закона Армении «О налоге с оборота». 7 февраля в районе 12:00 недалеко от развлекательного центра, расположенного на улице Толстого в Ереване, группа лиц в масках похитила его. Согласно очевидцам, похитителей было трое, и они были вооружены. Предпринимателя избили. По факту возбуждено уголовное дело, Артак Хачатрян признан пострадавшим.