«Ժառանգություն» կուսակցությունը դատապարտում է կեղծված ընտրությունների արդյունքում ՝ ՀՀ նախագահի պաշտոնը զբաղեցրած Սերժ Սարգսյանի փետրվարի 12-ի հայտարարությունը, Հայաստանի ներքաղաքական կյանքի եւ, մասնավորապես, «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության նախագահ Գագիկ Ծառուկյանի հասցեին հնչեցրած ոչ քաղաքական եւ անձը վիրավորող արտահայտությունները:
«Դե ֆակտո Սերժ Սարգսյանն իր այս հայտարարությամբ ավելի է սրում իշխանությունների վարած քաղաքականության արդյունքում՝ առանց այդ էլ երկրում ստեղծված բավականին լարված մթնոլորտը:
Գործող նախագահի ելույթի հետեւանքով ներքաղաքական կյանքում հնարավոր ծայրահեղ զարգացումների ամբողջ պատասխանատվությունը ընկնում է իշխող «մեծամասնության» եւ անձամբ Սերժ Սարգսյանի վրա:
«Ժառանգություն» կուսակցությունը, հավատարիմ մնալով իր սկզբունքներին, պայքարելու է քաղաքական եւ քաղաքացիական ազատությունների համար՝  հետամուտ լինելով պետականության ամրապնդման եւ հասարակության շահերի պաշտպանությանը»,- ասված է  կուսակցության վարչության հայտարարության մեջ:

Партия «Наследие» осуждает заявление Сержа Саргсяна, занявшего пост президента в результате сфальсифицированных выборов. Об этом говорится в заявлении партии. «Наследие» выражает неодобрение оценкам Сержа Саргсяна внутриполитической жизни Армении и, в частности, не политическим заявлениям, оскорбляющим личность председателя партии «Процветающая Армения» Гагика Царукяна.
«Серж Саргсян де-факто еще сильнее накаляет атмосферу, и так достаточно напряженную в результате политики властей.
Вся ответственность за возможные экстремальные процессы во внутриполитической жизни, вследствие выступления действующего президента, ложится на правящее «большинство» и лично Сержа Саргсяна.
Партия «Наследие», оставаясь верной своим принципам, будет бороться за политические и гражданские свободы, для укрепления государственности и защиты интересов общества»,- говорится в заявлении правления партии.