ԱՄՆ Ֆրեզնո շրջանի ներկայացուցիչ Անդրեաս Բորգեասը դիտորդի կարգավիճակով կժամանի Ղարաբաղ՝ ներկա գտնվելու ԼՂՀ խորհրդարանական ընտրություններին։
Բորգեսաը Ղարաբաղում կլինի ապրիլի 25-ից մայիսի 5-ը։ Նրանից բացի եւս 2 մարդ ԱՄՆ-ից կժամանի Ղարաբաղ՝ հետեւելու ընտրություններին, գրում է fresnobee.com-ը։
Կայքի տեղեկություններով՝ ընտրություններին կհետեւեն նաեւ այլ երկրների ներկայացուցիչներ՝ Մեքսիկայից, Արգենտինայից եւ Կանադայից։
Բորգեասի խոսքով՝ իր այցը Ղարաբաղ հպարտության առարկա է տեղի հայերի համար։ Նրա կինը հայուհի է, որի տատիկը Ցեղասպանություն վերապրած հայերից է։
«Ես անձամբ կարծում եմ, որ Ֆրեզնոյի հայերը կհպարտանան, որ նրանք դիտորդ ունեն այդ կարեւոր ընտրություններում, որոնք պաշտպանում են Լեռնային Ղարաբաղի ինքնիշխան եւ ազատ պետությունը»,- հայտարարել է Բորգեասը։
Հիշեցնենք, որ Անդրեաս Բորգեասը Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության ճանաչման մասին բանաձեւի հեղինակն էր։

Fresno County Supervisor Andreas Borgeas will visit Nagorno Karabakh Republic as an observer during the upcoming parliamentary elections.
Borgeas and two more US representatives will visit NKR from April 25 to May 5, as reported by fresnobee.com. Among other observers to watch the elections are representatives from other countries including Mexico, Argentina and Canada.
Borgeas said local Armenians are proud of his visit to NKR. His wife is Armenian and her grandmother was one of the survivors of the Armenian Genocide.
“On a personal level, I think the Armenians in Fresno will be proud to know they are represented as observers in this very important election that promotes the free and sovereign state of Nagorno-Karabakh,” he said.