Երեւանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը մասնակցել է Երեւանում մեկնարկած «INVEST ARMENIA 2015» բիզնես ֆորումին: Հայաստանում ներդրումների խթանմանն ու բիզնես միջավայրի բարելավմանն ուղղված բիզնես ֆորումին մասնակցել են նաեւ ՀՀ պետական գերատեսչությունների ղեկավարներ, 22 երկրի առեւտրաարդյունաբերական պալատների ներկայացուցիչներ, 100-ից ավելի սփյուռքահայ գործարարներ, միջազգային ներդրումային ֆոնդերի անդամներ, հայաստանցի գործարարներ ու Հայաստան ժամանած գործարար խմբեր:
Մասնակիցներին ուղղված ողջույնի իր խոսքում Երեւանի քաղաքապետը կարեւորելով համաժողովի անցկացումը, ընդգծել է, որ այն հրաշալի առիթ է ընձեռում Հայաստանի ու, մասնավորապես Երեւանի տնտեսության պոտենցիալը, ներդրումային հնարավորությունները գործարար աշխարհին ներկայացնելու համար:
«Աշխարհաքաղաքական ներկա զարգացումները, բնականաբար, նոր պահանջներ են առաջադրում տնտեսական եւ գործարար դաշտում: Եվ այդ համատեքստում առանձնակի է կարեւորվում նման համաժողովների կազմակերպումը, քանզի սա նաեւ յուրօրինակ հարթակ է դառնում թե՛ երկուստեք գործարար հետաքրքրություն ներկայացնող հարցեր քննարկելու համար, եւ թե՛ հարմար առիթ՝ հաջողված փորձի փոխանակման ու նոր կապեր հաստատելու համար: Համաժողովի մասնակից երկրների աշխարհագրությունը, գործարար աշխարհի լավագույն ներկայացուցիչների մասնակցությունն էլ իրենց հերթին հրաշալի առիթ են ընձեռում Հայաստանի ու, մասնավորապես Երեւանի տնտեսության պոտենցիալը, ներդրումային հնարավորությունները գործարար աշխարհին ներկայացնելու համար: Ուզում եմ հավաստիացնել, որ Երեւանի քաղաքապետարանը միշտ բաց եւ պատրաստակամ է քննարկելու ներդրումային բոլոր այն ծրագրերը, որոնք իրենց հաստատուն նպաստը կարող են բերել մեր հինավուրց քաղաքին եւ մեր համաքաղաքացիների բարօրությանը»,- նշել է քաղաքապետն ու արդյունավետ աշխատանք մաղթել ֆորումի մասնակիցներին:

Мэр Еревана Тарон Маргарян принял участие в форуме «INVEST ARMENIA 2015», который стартовал в Ереване. В бизнес форуме, направленном на привлечение инвестиций и совершенствование бизнес- среды, приняли участие также руководители государственных учреждений Армении, представители торгово-промышленных палат 22 стран, более 100 предпринимателей армянской Диаспоры, члены международных инвестиционных фондов, армянские предприниматели и бизнес- группы, прибывшие в Армению.
Как сообщили Новости Армении-NEWS.am в пресс-службе мэрии Еревана,  в своей приветственной речи мэр Еревана подчеркнув важность проведения форума, отметил, что это прекрасная возможность, чтобы представить экономический потенциал и инвестиционные возможности Армении и в частности Еревана.
«Нынешние геополитические события, естественно, выдвигают новые требования в политической и бизнес среде. И в этом контексте, особо важно проведение подобных форумов, поскольку это также становится своеобразной платформой для обсуждения вопросов, представляющих взаимный бизнес интерес и удобным случаем для обмена опытом и установления новых связей. В свою очередь география стран-участников форума и участие лучших представителей мирового бизнес сообщества предоставляют прекрасную возможность для представления экономического потенциала и инвестиционных возможностей Армении и в частности Еревана. Хочу вас заверить, что мэрия Еревана всегда открыта и готова обсудить все те инвестиционные программы, которые могут внести свой вклад в благополучие нашего древнего города и наших сограждан»,-отметил мэр Еревана и пожелал эффективной работы участникам форума.