ԱԺ դաշնակցական պատգամավոր Արծվիկ Մինասյանը կառավարության հակաճգնաժամային քաղաքականությունը 5 բալանոց համակարգով գնահատում է 2: «Կիսատ-պռատ քաղաքականությունը չի կարող առաջընթաց ապահովել: Կառավարությունը պետք է վերանայի իր մոտեցումները, արդյունավետ քաղաքականություն իրականացնի, ոչ թե ամրագոտիներ ձգելով զբաղվի»,- «Դյուպլեքս» ակումբում հայտարարեց ԱԺ պատգամավորը եւ նկատեց, որ իրենք դեռ նախորդ տարվա վերջում էին խոսում համաշխարհային տնտեսական ճգնաժամի մասին, բայց վարչապետ Տիգրան Սարգսյանն ամեն կերպ հերքում էր դա: «Հարկավոր է յուրաքանչյուրին լսել եւ եզրակացություններ անել»,- նկատեց պատգամավորը եւ հավելեց, որ վարչապետը խելացի բան էր ասում, որ պետք է խրախուսել պահանջարկը, բայց այդ ուղղությամբ որեւէ շարժ չկա: Ըստ Մինասյանի՝ գումարը տվեցին արտադրողներին, օրինակ՝ շինարարությանը, բայց «արդյո՞ք կա պահանջարկ, ու գումար ունեցող, որ գնեն այդ բնակարանները»:
Մինասյանը մեկ օրինակ ներկայացրեց, թե ինչպես է կառավարությունը պայքարում ճգնաժամի դեմ: Արմավիրի մարզի Բաղրամյանի տարածաշրջանում հողը գերնորմատիվ է, շատ է ջուր պահանջում, իսկ կառավարությունը որոշել է որ հավասար բաշխում պետք է արվի, եւ գյուղացիները կանգնած են սնանկացման եզրին:
Մինասյանը նաեւ իրատեսական չի համարում տարեվերջին տնետսության անկման 15 տոկոս կանխատեսումը: «Հայաստանի տնտեսությունը կախված է ՌԴ-ից, իսկ այնտեղ ճգնաժամի 2-րդ ալիքն է գալիս»,- նկատեց Արծվիկ Մինասյանը՝ տնտեսության մոտ 20 տոկոս անկում կանխատեսելով:

Правительство Армении должно пересмотреть свои подходы в сфере экономики, вести результативную политику в условиях финансового и экономического кризиса, а не заниматься вопросами пристегивания ремней безопасности водителей. Об этом заявил журналистам 20 августа депутат Национального собрания Армении от фракции АРФ «Дашнакцутюн» Арцвик Минасян.
Депутат подчеркнул, что антикризисную программу, проводимую правительством, можно оценить по пятибалльной шкале лишь на два, напомнив, что АРФ «Дашнакцутюн» предупреждала о предстоящем кризисе еще в конце прошлого года, а премьер-министр Тигран Саркисян до последнего момента опровергал данный факт.
«В сферу строительства были вложены большие средства, однако никто не задумывается есть ли спрос, есть ли у граждан деньги на покупку этих квартир»,- отметил Минасян.
Депутат также привел пример того, как борется правительство с кризисом в стране: в селе Баграмян Армавирской области земля является сверхнормативной и нуждается в большей количестве воды, чем остальные земли, а согласно решению правительства, вода в селах должна распределятся в равных количествах. Таким образом, на данный момент село стоит на пороге разорения.
Прогноз о 15%-ом экономическом спаде в стране Минасян также считает неправдоподобным: «Армянская экономика зависит от России, а там уже наступает вторая волна кризиса»,- добавил депутат, прогнозируя спад в 20%-ов.