Լոս Անջելեսի քաղխորհուրդը հավանություն է տվել Հայոց ցեղասպանության հիշատակին ծառատնկի նախագծի ֆինանսավորմանը :
Նախագիծը, որն առաջարկել էր խորհրդի անդամ Պոլոմ Կրեկորյանը, ենթադրում է 100 նռենի տնկել ամբողջ քաղաքի պուրակներում, հայտնում է «Asbarez»-ը:
Առաջին ծառը տնկվել էր քաղաքապետարանի առջեւ այս տարվա ապրիլի 23-ին: Կրեկորյանի խոսքով, այս քայլով Լոս Անջելեսը իր համերաշխությունն է դրսեւորել ու ցույց տվել, որ Հայոց ցեղասպանության ճանաչման հարցում ինքն արդարության կողմից է: «Նախագիծը կդառնա ցեղասպանության կենդանի հուշարձանը ու հայ ժողովրդի պատմության խորհրդանիշն այն տարի, երբ մենք նշում ենք Հայոց ցեղասպանության հարյուրամյա տարելիցը »,- նշել է նա:

Городской совет Лос-Анджелеса одобрил финансирование проекта по посадке деревьев в память о Геноциде армян.
Проект, выдвинутый членом совета Полом Крекоряном, предполагает посадку 100 деревьев граната в парках по всему городу, сообщает газета «Asbarez».
Первое дерево были посажено рядом с городской ратушей 23 апреля этого года.
По словам Крекоряна, этим шагом Лос-Анжелес проявил солидарность и показал, что стоит на стороне справедливости в вопросе признания Геноцида армян. «Проект станет живым мемориалом Геноцида и символом истории армянского народа в год, когда мы отмечаем столетнюю годовщину Геноцида армян»,- заявил он.