Խոլորձ անունով ձին, որն աշխարհում ամենածերերից մեկն էր համարվում, 50 տարեկանում մահացել է Մեծ Բրիտանիայի Remus Horse արգելոցում, տեղեկացնում է The Mirror-ը։
Արգելոցի տնօրենը նշել է, որ Խոլորձը հաճելի կյանք էր վայելում արգելոցում։ Այստեղ նա ընկերացել է Գինես անունով հովատակի հետ։ 2015-ի հունվարին իր ծննդյան օրը նրան բազմաթիվ շնորհավորական բացիկներ են ուղարկել, նշել է պարբերականը, փոխանցում է Lenta-ն։
Խոլորձին Remus Horse էին բերել 2014-ի հունվարին՝ ծանր վիճակում (մասնավորապես, նա մարսողության խնդիրներ ուներ)։ Նա արգելոց է եկել բուժվելու եւ անհրաժեշտ խնամք է ստացել։

Лошадь по кличке Орхидея, считавшаяся одной из самых старых в мире, умерла в возрасте 50 лет в заповеднике Remus Horse в городе Эссекс, Великобритания, сообщает The Mirror.
Директор заказника отметил, что Орхидее жилось в питомнике хорошо. Здесь она подружилась с жеребцом по имени Гиннесс. На день рождения в январе 2015 года ей прислали много открыток с поздравлениями, отмечает издание, передает Lenta
Орхидею привезли в Remus Horse в январе 2014 года в тяжелом состоянии (в частности, у нее было пищеварительное расстройство). В заповеднике она прошла лечение и получила необходимый уход.