Հայաստանի վարչապետ Տիգրան Սարգսյանն այսօր` սեպտեմբերի 24-ին ընդունել է Արժույթի միջազգային հիմնադրամի Միջին Արևելքի եւ Կենտրոնական Ասիայի վարչության փոխտնօրեն Ռատնա Սահայի գլխավորած պատվիրակությանը։
Կառավարության մամուլի ծառայությունից NEWS.am-ին հայտնում են, որ հանդիպմանը ներկա էր նաեւ Հայաստանում Արժույթի միջազգային հիմնադրամի մշտական ներկայացուցիչ Գիերմո Տոլոսան։
Կողմերը քննարկել են ԱՄՀ կողմից իրականացվող ընթացիկ ծրագրի մանրամասներ։ Ռատնա Սահայը բարձր է գնահատել Հայաստանում իրականացվող ծրագրի կատարողականի մակարդակը ի համեմատ մի շարք այլ երկրների եւ գոհունակությամբ նշել, որ Հայաստանի տնտեսությունը թեպետ դանդաղ, բայց վերականգնման փուլ է մտել։ Նա նաեւ ողջունել է ֆինանսական շուկայում կայունության պահպանման ուղղությամբ ՀՀ Կենտրոնական բանկի ձեռնարկած քայլերը։

Премьер-министр Армении Тигран Саркисян сегодня, 24 сентября, принял заместителя директора департамента стран Ближнего Востока и Центральной Азии Международного валютного фонда (МВФ) Ратну Сахай.
Как сообщили Новости Армении – NEWS.am в пресс-службе правительства Армении, на встрече присутствовал постоянный представитель МВФ в Армении Гильермо Толоса.
Стороны обсудили подробности текущих программ, осуществляемых МВФ. Ратна Сахай высоко оценила уровень реализации программ в Армении по сравнению с рядом других стран и с удовлетворением отметила, что экономика Армении, хоть и медленно, но вошла в этап восстановления. Она также приветствовала шаги Центрального банка Армении, направленные на обеспечение стабильности финансового рынка в стране.