Հայաստանի վարչապետ Տիգրան Սարգսյանն այսօր` սեպտեմբերի 24-ին ընդունել է Արժույթի միջազգային հիմնադրամի Միջին Արևելքի եւ Կենտրոնական Ասիայի վարչության փոխտնօրեն Ռատնա Սահայի գլխավորած պատվիրակությանը։
Կառավարության մամուլի ծառայությունից NEWS.am-ին հայտնում են, որ հանդիպմանը ներկա էր նաեւ Հայաստանում Արժույթի միջազգային հիմնադրամի մշտական ներկայացուցիչ Գիերմո Տոլոսան։
Կողմերը քննարկել են ԱՄՀ կողմից իրականացվող ընթացիկ ծրագրի մանրամասներ։ Ռատնա Սահայը բարձր է գնահատել Հայաստանում իրականացվող ծրագրի կատարողականի մակարդակը ի համեմատ մի շարք այլ երկրների եւ գոհունակությամբ նշել, որ Հայաստանի տնտեսությունը թեպետ դանդաղ, բայց վերականգնման փուլ է մտել։ Նա նաեւ ողջունել է ֆինանսական շուկայում կայունության պահպանման ուղղությամբ ՀՀ Կենտրոնական բանկի ձեռնարկած քայլերը։

Armenian Premier Tigran Sargsyan held a meeting with Ratna Sahay, Deputy Director of the IMF Middle East and Central Asia Department.
The RA Government’s press service informed NEWS.am IMF Resident Representative, Guillermo Tolosa participated in the meeting.
The sides discussed the current programs. Ms. Ratna Sahay rated high the implementation of IMF programs in Armenia. Comparing Armenia with a number of other countries she said that, though slowly, the Armenian economy is recovering. The IMF official also welcomed the Armenian Central Bank’s steps to ensure market stability.