Ապրիլի 26-ի օրվա ընթացքում եւ այս պահի դրությամբ հակառակորդը շարունակում է ինտենսիվ հրետակոծության ենթարկել ինչպես ամբողջ առաջնագիծը, այնպես էլ խաղաղ բնակավայրերը: Այս մասին տեղեկանում ենք ԼՂՀ պաշտպանության բանակի մամուլի ծառայությունից:
Հաղորագրության համաձայն, ադրբեջանական կողմը տարբեր տրամաչափի ականանետեր, 85, 100, 122 եւ 152 միլիմետրանոց թնդանոթներ, ՄՄ-21 (Գրադ) կայանքներ եւ 9Մ33 Մ3 տիպի զենիթահրթիռային համալիր է կիրառում:
ՊԲ առաջապահ ստորաբաժանումները հակառակորդի ակտիվությունը ճնշելու համար ձեռնարկում են պատժիչ գործողություններ` նրան հասցնելով կենդանի ուժի եւ զինտեխնիկայի մեծ կորուստներ:

STEPANAKERT. - Throughout Tuesday and at this moment the adversary continues to intensively shell the entire frontline and the civilian settlements, Karabakh Defense Army press-service reports.
According to the statement, the Azerbaijani side is using mortars of different calibers, 85, 100, 122 and 152 mm cannons, MM-21 (Grad) multiple rocket launcher, and 9M33 M3 anti-aircraft autocannon.
The Defense Army vanguard units are taking retaliatory actions to suppress the adversary’s “activeness”inflicting losses on its manpower and military equipment.