Ապրիլի 26-ի օրվա ընթացքում եւ այս պահի դրությամբ հակառակորդը շարունակում է ինտենսիվ հրետակոծության ենթարկել ինչպես ամբողջ առաջնագիծը, այնպես էլ խաղաղ բնակավայրերը: Այս մասին տեղեկանում ենք ԼՂՀ պաշտպանության բանակի մամուլի ծառայությունից:
Հաղորագրության համաձայն, ադրբեջանական կողմը տարբեր տրամաչափի ականանետեր, 85, 100, 122 եւ 152 միլիմետրանոց թնդանոթներ, ՄՄ-21 (Գրադ) կայանքներ եւ 9Մ33 Մ3 տիպի զենիթահրթիռային համալիր է կիրառում:
ՊԲ առաջապահ ստորաբաժանումները հակառակորդի ակտիվությունը ճնշելու համար ձեռնարկում են պատժիչ գործողություններ` նրան հասցնելով կենդանի ուժի եւ զինտեխնիկայի մեծ կորուստներ:

В течение дня 26 апреля  и по состоянию на 23: 30 часов азербайджанская сторона продолжает  подвергать интенсивному артобстрелу как  передовую линию,  так и  мирные населенные пункты в зоне карабахского конфликта.  Об этом  Новости Армении-NEWS.am сообщили в пресс-службе Армии обороны Нагорно-Карабахской Республики.
Согласно  сообщению, азербайджанская сторона   применяет разного калибра  минометы,  85, 100, 122 и 152 мм пушки, системы ММ-21 (Град)  и зенитно-ракетный комплекс  9М33 М3.
Передовые подразделения АО НКР  для подавления  активности  азербайджанской стороны предпринимают  карательные действия , нанося противнику большой урон в живой силе  и военной технике.