Ֆրանսիայում հունիսի 13-ին ահաբեկչի հարձակման հետեւանքով զոհված ոստիկանների հիշատակը հարգելու արարողության ժամանակ երկրի ղեկավարի համար տհաճ միջադեպ է տեղի ունեցել: Այս մասին գրում է Lenta-ն:
Նախագահ Ֆրանսուա Օլանդն անցել է իրավապահների կողքով եւ սեղմել նրանց ձեռքը: Ոստիկաններից մեկն անշարժ կանգնել է եւ որեւէ կերպ չի արձագանքել պետության ղեկավարի պարզած ձեռքին: Նախագահն անցել է առաջ:
Սպան չի սեղմել նաեւ Օլանդին հետեւող վարչապետ Մանուել Վալսի ձեռքը:
RT-ի հաղորդմամբ, Մանուել Վալսը մոտեցել է ոստիկանության աշխատակցին եւ, ենթադրաբար, նրան դիտողություն արել, սակայն չի հստակեցվում, թե հատկապես ինչ է ասել:

Во Франции в ходе церемонии в память о погибших 13 июня от рук террориста полицейских произошел неприятный для руководства страны инцидент, сообщает Lenta.
Президент Франсуа Олланд проходил мимо стражей порядка, пожимая им руки. Один из полицейских остался стоять неподвижно и никак не отреагировал на протянутую руку главы государства. Президент проследовал дальше.
Офицер также не подал руки шедшему следом за Олландом премьер-министру страны Мануэлю Вальсу.
Как сообщает RT, Мануэль Вальс подошёл к сотруднику полиции и, предположительно, сделал ему замечание. Что именно он сказал, не уточняется.