Apple ամերիկյան ընկերությունը չի ֆինանսավորի հուլիսին Հանրապետական կուսակցության ազգային համագումարը միլիարդատեր Դոնալդ Թրամփի սկանդալային հայտարարությունների պատճառով: Այս մասին գրում է Politiko-ն:
Apple-ը Հանրապետական կուսակցության ղեկավարներին ասել է, որ ֆինանսավորում կամ որեւէ այլ աջակցություն չի ցուցաբերի 2016-ի նախագահական համագումարին Թրամփի՝ կանանց, միգրանտների եւ փոքրամասնությունների մասին ոչ միանշանակ հայտարարությունների պատճառով: Ընկերությունը հրաժարվել է նաեւ տեխնիկական աջակցությունից:
Թերթի տեղեկություններով՝ մյուս տեխնոլոգիական հսկաները՝ Facebook-ը, Google-ը եւ Microsoft-ը, կօգնեն կուսակցությանը քաղաքական ֆորում անցկացնելու հարցում:

Американская компация Apple не будет финансировать национальный съезд Республиканской партии в июле этого года из-за скандальных высказываний миллиардера Дональда Трампа. Об этом сообщает американское издание Politiko.
Apple заявила лидерам республиканцев, что не предоставит, как это было в прошлом, финансирования или какой-либо другой поддержки в проведении президентского съезда 2016 года в связи с неоднозначными высказываниями Трампа о женщинах, иммигрантах и меньшинствах. В статье издания отмечается, что компания не собирается предлагать также никакого технического содействия.
Издание подчеркивает, что другие технологические гиганты - Facebook, Google и Microsoft - намерены помочь партии в проведении политического форума. Представители Apple отказались прокомментировать публикацию газеты, передает ТАСС.