Բոննի դատարանը 15 տարվա ազատազրկման է դատապարտել սիրիացուն, որը Լոմար քաղաքի փախստականների հանրակացարանի պատուհանից նետել էր իր 3 երեխաներին: 35-ամյա սիրիացին մեղավոր է ճանաչվել 3 հոգու սպանության փորձ կատարելու համար, հայտնում է DW-ը:
Երկրորդ հարկի պատուհանից դուրս նետված երեխաները ողջ են մնացել, սակայն դուստրերից մեկի կյանքը մազից էր կախված: Հոգեբանական փորձաքննության արդյունքում պարզվել է, որ տղամարդն այդպես փորձել է պատժել կնոջը, որը սպառնացել էր ոստիկանություն կանչել, եթե նա նորից վատ վերաբերվի երեխաներին:
Փաստաբանի խոսքով՝ սիրիացին չէր համակերպվում այն մտքի հետ, որ իր կինը Գերմանիայում չի հետեւում հայրենիքում ընդունված՝ ընտանիքում կանանց եւ տղամարդկանց դերերի բաժանմանը:

Суд в Бонне приговорил сирийца, выбросившего трех своих детей из окна общежития для беженцев в городе Ломар в федеральной земле Северный Рейн - Вестфалия, к 15 годам лишения свободы. 35-летний беженец был признан виновным в покушении на убийство трех лиц. Прокуратура добивалась для него пожизненного срока, передает DW.
Дети, которых осужденный выбросил из окна на втором этаже, остались в живых, однако одна из его дочерей чуть не погибла. По данным психиатрической экспертизы, своим поступком сириец хотел наказать жену, которая пригрозила вновь вызвать полицию, если он еще раз станет плохо обращаться с детьми.
По словам адвоката, его клиент после бегства из Сирии в Германию не смог примириться с тем, что его супруга перестала следовать принятому на родине распределению ролей мужчины и женщины в семье.