«Էվեկս» բժշկական ընկերությունը Ջավախքում բացել է նոր ռեֆերալային հիվանդանոցներ: «Գրուզիա On-line»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտնել են Ջավախքի նահանգապետի աշխատակազմից:
Ախալցխայի եւ Ախալքալաքի բնակիչները առանց շրջանից հեռանալու ամեն տեսակի բժշկական օգնություն ստանալու հնարավորություն կունենան:
Բժշկական կենտրոնները ծառայություններ կմատուցեն նոր ենթակառուցվածքով, վերազինված բժշկական գույքով եւ բարձրտեխնոլոգիական ախտորոշիչ հետազոտություններով:
Ախալցխայի ռեֆերալային հիվանդանոցը շրջանում ամենախոշոր բազմապրոֆիլային բժշկական կենտրոնն է, եւ բնակչությանը կառաջարկի ինչպես թերապեւտիկ, այնպես էլ վիրաբուժական, մանկաբուժական եւ գինեկոլոգիական ծառայություններ:
Կենտրոնը նախատեսված է 70 մահճակալի համար, որտեղ ամեն տարի բժշկական օգնություն կստանա ավելի քան 38 հազար մարդ:
Բժշկական ծառայություններին տեղացիների աշխարհագրական հասանելիության ապահովման նպատակով ընկերությունն ավարտել է նաեւ շրջանում գոյություն ունեցող փոքր կլինիկաների վերականգնումը:
Ասպինձայի բժշկական կենտրոնը (5 մահճակալի համար) հագեցած է թարմացված ենթակառուցվածքով եւ բժշկական նոր տեխնիկայով, ամեն տեսակի ամբուլատոր սպասարկման հետ միասին տեղի բնակչությանը կտրամադրվի հիվանդանոցային ծառայության լայն սպեկտր:

Медицинская корпорация «Эвекс» открыла новые реферальные госпитали в Джавахке - сообщает администрация государственного уполномоченного, губернатора Джавахке, передает «Грузия On-line».
У населения Ахалцихе и Аспиндзы будет возможность, не выезжая из региона получить медицинскую помощь всех видов.
Медицинские центры окажут услугу потребителям новой инфраструктурой, обновленным медицинским инвентарем, и высокотехнологичными диагностическими исследованиями.
Реферальный госпиталь Ахалцихе является самым крупным мультипрофильным медицинским центром региона, и предложит населению как терапевтические, так и хирургические, педиатрические, и гинекологические сервисы.
Центр рассчитан на 70 коек, где медицинскую услугу ежегодно получат более чем 38 000 человек.
Для обеспечения географической доступности местного населения на медицинские сервисы корпорация закончила также реабилитацию клиник малого размера, существующих в регионе.
Медицинский центр Аспиндзы (фонд на 5 коек), оснащенный обновленной инфраструктурой и новой медицинской техникой, наряду с амбулаторным обслуживанием всех видов будет поставлять местному населению высокий спектр стационарного сервиса.