Իսրայելի զբոսաշրջության նախարարությունը հայտարարել է մի ծրագրի մեկնարկի մասին, որն ուղղված է այն ընկերությունների խրախուսմանը, որոնք զբոսաշրջիկներին ուղարկում են երկրի առողջարաններ: Էյլաթա օդանավակայանից ոչ հեռու գտնվող Օվսայի եւ Ռամոնի օդանավակայաններ բերված յուրաքանչյուր զբոսաշրջիկի համար տուրօպերատորները կարող են 45 եվրո ստանալ, հաղորդում է Lenta-ն:
Փոխհատուցում ստանալու համար ընկերությունները պետք է կարողանան ոչ պակաս, քան 16 չվերթ իրականացնել դեպի Կարմիր ծովի ափ՝ 2017 թվականի հոկտեմբերից մինչեւ 2018-ի մարտը: Ընկերությունների կողմից հայտերի ընդունումը կատարվում է մինչեւ հուլիսի 15-ը:
Նույն պրակտիկան նրանք կիրառել են 2016-ին: Նախարարությունը նշել է, որ այդպիսի փորձը լավ արդյունք է տվել: Ընդհանուր առմամբ, ժամանել է 20 հազար ռուսաստանցի զբոսաշրջիկ, ինչը 129 տոկոսով գերազանցել է նախորդ տարվա ցուցանիշը:

Министерство по туризму Израиля объявило о старте программы, нацеленной на поощрение компаний, отправляющих туристов на курорты страны. За каждого путешественника, привезенного в аэропорты Овда и Рамон, расположенные неподалеку от Эйлата, перевозчики и туроператоры могут получить 45 евро. Об этом сообщает Ассоциация туроператоров России, передает Lenta.
Чтобы получить компенсацию, компаниям нужно выполнить не менее 16 рейсов к побережью Красного моря в период с 15 октября 2017 года по 29 марта 2018 года. Прием заявок от компаний продлится до 15 июля.
В 2016 году Израиль также доплачивал за каждого привезенного туриста по 45 евро.
В министерстве по туризму страны уточнили, что такая практика показала хорошие результаты. Со 2 октября 2016 года по 2 марта 2017 года было выполнено 117 рейсов со средней загрузкой 80 процентов. Всего в Овду (единственный участвовавший в прошлогодней программе аэропорт) прибыло почти 20 тысяч российских туристов, что на 129 процентов больше, чем годом ранее.