Շվեդիայի ոստիկանությունը մարդկանց մեջ բեռնատարի մխրճվելու պատահարից հետո կարգադրել է տարհանում կատարել Ստոկհոլմի կենտրոնական կայարանում, հայտնում է «Ռոյթեր» գործակալությունը:
Local պարբերականն էլ հայտնել է, որ ոստիկանության պահանջով դադարեցվել է գնացքների երթեւեկությունը դեպի կայարան եւ կայարանից:
Ավելի վաղ հաղորդվել է, որ Ստոկհոլմի կենտրոնում բեռնատարը մխրճվել է մարդկանց բազմության մեջ: Այն ընթացել է մեծ արագությամբ եւ կանգ է առել, երբ բախվել է խանութներից մեկի ցուցափեղկին: Ոստիկանության տեղեկություններով՝ առնվազ 3 մարդ զոհվել է, եւս 8 մարդ վնասվածքներ է ստացել:

Полиция Швеции распорядилась эвакуировать центральный вокзал Стокгольма после инцидента с наездом грузовика на людей, передает РИА Новости со ссылкой  агентство Рейтер.
В свою очередь издание Local сообщает, что движение поездов к и с центрального вокзала приостановлено по требованию полиции.
Ранее сообщалось, что грузовик врезался в толпу людей на главной пешеходной улице Стокгольма Дроттнинггатан. Машина двигалась на большой скорости и остановилась после того, как въехала в витрину одного из магазинов. По информации полиции, по меньшей мере три человека погибли, еще восемь пострадали.