Ես լսել եմ եւ մեծ հույս ունեմ, որ Հայաստանի նոր կառավարությունում շատ են տաղանդավոր մարդիկ։ Այս մասին մայիսի 27-ին «Aurora Dialogues» քննարկումների շրջանակում լրագրողների հետ զրույցում ասաց «100 LIVES» նախագծի համահիմնադիր, Նյու Յորքում Կարնեգի կորպորացիայի տնօրեն, «Ավրորա-2017» ընտրական հանձնաժողովի անդամ Վարդան Գրեգորյանը։
Պատասխանելով NEWS.am-ի թղթակցի հարցին, թե ինչպե՞ս է գնահատում ՀՀ նոր վարչապետ Կարեն Կարապետյանի գործունեությունը, Գրեգորյանը նշել է. «Ես անձամբ չեմ ճանաչում նոր վարչապետին, ես նրա հետ դեռ չեմ հանդիպել։ Սակայն Հայաստանում քննադատները շատ են, յուրաքանչյուր հայ քննադատ է»։ Նա նաեւ հավելել է, որ շատ է հարգում ինչպես Հայաստանում, այնպես էլ ԱՄՆ-ում քաղաքականությամբ զբաղվողներին։

Я слышал и очень надеюсь, что в новом Правительстве Армении очень много талантливых людей. Об этом 27 мая в беседе с журналистами в рамках первого дня интерактивных обсуждений «Aurora Dialogues» в международном колледже UWC Дилижан заявил соучредитель проекта «100 LIVES», президент Корпорации Карнеги в Нью-Йорке, член Отборочной комиссии премии «Аврора – 2017» Вардан Грегорян.
Отвечая на вопрос корреспондента Новости Армении – NEWS.am о том, как он оценивает деятельность нового премьер-министра Армении, Вардан Грегорян отметил: «Я лично не знаю нового премьер-министра, я еще не встретился с ним. Но в Армении очень много критиков, каждый армянин – критик». Одновременно он добавил, что очень уважает всех тех, кто занимается политикой, как в Армении, так и в США.