2017թ. ամառային զորակոչի անցկացման գործընթացի թափանցիկության եւ օրինականության ապահովման, զորակոչի ընթացքում քաղաքացիների դիմումներում եւ բողոքներում բարձրացված հարցերի արագ լուծման նպատակով ՀՀ պաշտպանության նախարարի հրամանով ստեղծվել է հանձնաժողով:
ՊՆ-ից NEWS.am-ին հայտնում են, որ հանձնաժողովի նախագահ է նշանակվել ՀՀ պաշտպանության նախարարի խորհրդական Գեղամ Հարությունյանը:
Քաղաքացիների դիմումների եւ բողոքների քննարկման համար Հանձնաժողովի նիստերը կանցկացվեն ՀՀ պաշտպանության նախարարին կից հասարակական խորհրդի աշխատավայրում (հասցեն` Մոսկովյան 5), յուրաքանչյուր երկուշաբթի եւ հինգշաբթի օրերին` ժամը 10.00-ից մինչեւ 18.00-ն: Քաղաքացիների դիմում-բողոքներն ընդունվում են շաբաթվա բոլոր աշխատանքային օրերին` Հասարակական խորհրդի աշխատավայրում:

В соответствии с приказом министра обороны Армении Вигена Саркисяна создана комиссия для оперативного реагирования на обращения граждан в связи с летним призывом 2017 года.
Как сообщает пресс-служба Министерства обороны, руководителем комиссии назначен советник министра Гегам Арутюнян.
Заседания комиссии проводятся по месту работы Общественного совета при министре по адресу Московяна 5, по понедельникам и четвергам с 10 до 18 часов. Заявления граждан принимаются в рабочие дни по вышеуказанному адресу. Заседания открыты для СМИ.