Տրապիզոնի Բեշիքդյուզուի քաղաքապետ, իշխող «Արդարություն եւ զարգացում» կուսակցության անդամ Օրհան Բըչաքչըօղլուն լրագրողների հետ հանդիպմանը լրագրողներին մեղադրել է իր գործունեությունը չքննադատելու մեջԼ
Թուրքական Demokrathaber կայքի փոխանցմամբ՝ Օրհան Բըչաքրըօղլուն հայտարարել է, թե ընտրություններից առաջ ընտրողներին բազմաթիվ խոստումներ է տվել, սակայն դրանցից ոչ մեկը չի կատարել։
«Տրապիզոնը ամեն օր թուլանում է։ Ես հետաքննող մամուլ եմ ուզում։ Ընտրություններից առաջ իմ տված խոստումներից ոչ մեկը չեմ կատարել, սակայն լրագրողները չեն գրում դրա մասին։ Սակայն երբ ես կատակով մի բան ասեմ, անմիջապես գրում են։ Իմ մասին ասածներ վերաբերվում են նաեւ մյուս քաղաքապետերին ու պատգամավորներին»,–ասել է Բեշիքդյուզուի քաղաքապետը։

Ни одно из моих обещаний, данных до выборов, я не исполнил. Об этом заявил на встрече с журналистами член правящей Партии справедливости и развития Турции Орхам Бычакчыоглу.
Как передает турецкий сайт Demokrathaber, Бычакчыоглу сообщил о том, что до выборов он дал избирателям многочисленные обещания, однако ни одно из них не исполнил.
«День ото дня Трабзон все ослабевает. Мне хочется, чтоб была расследующая пресса. Ни одно из моих обещаний, данных до выборов, я не исполнил, однако журналисты не пишут об этом. Но если вдруг я что-то скажу шутя, тут же все попадает в прессу. Все сказанное обо мне касается и других мэров, депутатов», - заявил член правящей партии Турции.