Հունաստանի իշխանությունները հայտարարել են Թուրքիայի քաղաքացու ձերբակալելու մասին, որն էքսկավատորով ապօրինաբար երկրի տարածք է մտել, հաղորդում է AP-ն:
Ոստիկանության տվյալներով՝ հույն սահմանապահները տղամարդուն ձերբակալել են Կաստանիա շրջանում, սահմանի հյուսիս-արեւելյան հատվածում:
Հիշեցնենք, որ շուրջ երկու ամիս առաջ թուրքական իշխանությունները երկու հույն զինվորականի են ձերբակալել, որոնք եղանակային վատ պայմանների հետեւանքով պատահաբար հատել են սահմանը: Այդ ժամանակից ի վեր նրանք թուրքական բանտում են, սակայն նրանց մեղադրանք չի առաջադրվել: Անկարան առաջարկել է հույն զինվորներին փոխանակել թուրք բարձրաստիճան զինվորականների հետ, որոնք Հունաստան են փախել 2016 թվականի հուլիսին Թուրքիայում զինված հեղաշրջման փորձից հետո:

Власти Греции заявляют о задержании гражданина Турции, который незаконно въехал на территорию страны на экскаваторе, передает AP.
По данным полиции, греческие пограничники задержали мужчину на северо-восточном участке границы в районе Кастаний.
Напомним, что около двух месяцев назад турецкие власти задержали двух греческих солдат, которые случайно пересекли границу из-за плохих погодных условий. С тех пор солдаты находятся в турецкой тюрьме без предъявления каких-либо обвинений. Анкара предложила обменять их на турецких солдат, сбежавших из Турции после попытки переворота в июле 2016 года.